Niemcy pytają, co słychać u Lewandowskiego? "Dla Polski też nie strzela"

Niemieckie media nie spuszczają wzroku z Roberta Lewandowskiego nawet gdy ten pojedzie na mecze reprezentacji Polski. Wytykają mu niemoc strzelecką w naszej kadrze. Ta trwa już 552 minuty.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann / Stringer / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Niemiecki portal sport1.de poświęca artykuł nieskuteczności Roberta Lewandowskiego, która dotknęła go nie tylko w Bayernie Monachium, ale również w reprezentacji Polski. "Co słychać u Lewandowskiego?" - pytają dziennikarze na wstępie. Szybko podają, że Lewandowski w reprezentacji Polski nie strzelił gola od 552 minut, a więc od ponad dziewięciu godzin.

"Nie był w stanie zapobiec porażce z Włochami (0:1) i spadku do drugiej dywizji" - czytamy w artykule. Niemcy zauważają, że również w Bayernie Monachium Lewandowski nie strzelił gola od 285 minut (prawie 5 godzin).

Screen z portalu sport1.de, na którym widać grafikę z nieskutecznością Lewandowskiego Screen z portalu sport1.de, na którym widać grafikę z nieskutecznością Lewandowskiego
Niemcy mają jednak pocieszenie dla Lewandowskiego. "W sobotę czeka na ciebie ulubiony rywal" - piszą. I dodają, że będzie to Wolfsburg [temu klubowi strzelił 17 goli, a Augsburgowi 18 - przyp.red.]. Przypominają magiczny wieczór z 2015 roku, gdy Lewandowski w dziewięć minut strzelił pięć bramek. "To doskonała okazja zakończyć mini-kryzys" - podsumowują.

Mecz Bayernu z Wolfsburgiem rozpocznie się w sobotę o godz. 15:30.

Ile goli strzeli Lewandowski w meczu z Wolfsburgiem?