Niechlubny rekord Realu Madryt. 481 minut bez gola!

Aż przez 481 minut piłkarze Realu Madryt nie byli w stanie strzelić gola. W przegranym meczu (1:2) z Levante serię przerwał dopiero Marcelo, ale i tak ten wynik jest najgorszym w historii klubu.
Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Gareth Bale (z lewej)

Real Madryt po raz kolejny zawiódł swoich kibiców. W pierwszym sobotnim meczu La Liga Królewscy doznali zaskakującej porażki na własnym boisku, a lepsze od ekipy Julena Lotepeguiego okazało się Levante UD (1:2).

Marnym pocieszeniem jest fakt, że gospodarze wreszcie byli w stanie trafić do siatki. Festiwal nieskuteczności piłkarzy Realu trwał jednak aż 481 minut - w trakcie meczów z Sevillą (0:3), Atletico (0:0), CSKA (0:1) i Alaves (0:1).

Ostatnim spotkaniem ze strzelonym golem było starcie z Romą w Lidze Mistrzów 19 września. Wówczas w 90. minucie gola strzelił Marcelo Diaz.

Fatalną serię przerwał dopiero Marcelo w 72. minucie sobotniego meczu. 481 minut to i tak najgorszy wynik w historii klubu - poprzednia seria, licząca 461 minut, zdarzyła się im w 1985 roku.

Dla Królewskich to trzecia porażka z rzędu. Już wiadomo, że w tabeli Real spadnie na niższą pozycję - w tej chwili zajmuje piąte miejsce z dorobkiem zaledwie 14 punktów w ośmiu meczach.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Real Madryt przełamie fatalną serię w kolejnym meczu?