Premier League: bezrobotny, ale przegrany Łukasz Fabiański

Tottenham Hotspur rozegrał bardzo słaby mecz przeciwko West Ham United, a mimo to wygrał 1:0. Łukasz Fabiański miał mało pracy w tym spotkaniu.
Bartosz Zimkowski
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Erik Lamela, w tle Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański w drugiej połowie meczu z Tottenhamem Hotspur wynudził się niemiłosiernie. Goście nie oddali ani jednego celnego strzału, a w okolicach pola karnego WHU byli zaledwie kilka razy. Bohaterem spotkania został Hugo Lloris, bramkarz Tottenhamu. Kapitalnie obronił kilka strzałów Marko Arnautovicia - w tym sytuację sam na sam już w doliczonym czasie gry.

Tylko dzięki interwencjom mistrza świata podopieczni Mauricio Pochettino wywieźli ze Stadionu Olimpijskiego komplet punktów. W ataku był zupełnie bez formy Harry Kane. Nie działały skrzydła, boczni obrońcy. Jedynego gola zdobył Erik Lamela, który idealnie wbiegł na piąty metr i strzałem głową pokonał Fabiańskiego. Polak był bez szans w tej sytuacji i stracił 14. bramkę w sezonie.

Tottenham wygrał 1:0 i jest trzeci w tabeli. Z kolei Młoty spadły na 15. miejsce.

Koncert gry dał za to Manchester City. The Citizens rozbili Burnley 5:0, chociaż na ławce został bohater Anglików z meczu z Hiszpanią, Raheem Sterling (strzelił dwie bramki). Po pierwszej odsłonie MC prowadził 1:0 (gol Sergio Aguero), ale worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Warto zaznaczyć, że na boisku pojawił się Kevin De Bruyne. Belg miał pauzować trzy miesiące, a wrócił już po dwóch. Man City jest liderem Premier League mając na koncie 23 punkty.