Fortuna I liga: zmarnowana szansa Sandecji. Warta zatrzymana nad Odrą

Sandecja Nowy Sącz mogła zrównać się liczbą punktów z liderem Rakowem Częstochowa. Swoją szansę zmarnowała i przegrała 0:1 z Puszczą Niepołomice.

Marcel Kotwica i Dawid Flaszka Newspix / MICHAL STAWOWIAK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Marcel Kotwica i Dawid Flaszka
Wicelider z Nowego Sącza nie popisał się w małych derbach Małopolski. Był świadomy, że w razie zwycięstwa zyska w tabeli w stosunku do swoich sąsiadów, ponieważ lider Raków zremisował 1:1 z trzecim ŁKS-em. Puszcza Niepołomice to jednak drużyna, która w dobrym dniu potrafi być błyskotliwa i niebezpieczna dla każdego w lidze. W 21. minucie podopieczni Tomasza Tułacza wyszli na prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Huberta Tomalskiego. To trafienie wystarczyło niepołomiczanom do zdobycia kompletu punktów. Sandecja nie potrafiła poprawić wyniku i zamiast w tabeli zyskać, to straciła.

Wartę Poznań poprowadził w Opolu trener Petr Nemec. Czech pracował w tej dekadzie z zawodnikami Odry. To pod jego wodzą spadli oni ze szczebla centralnego. Obecni podopieczni Nemca w środę opolanom nie zaszkodzili. Odra prowadziła po ośmiu minutach 2:0, a ostatecznie wygrała mecz 2:1. Podopieczni Mariusza Rumaka pozostają najlepsi w lidze pod kątem wyników na własnym stadionie. Z kolei Warta została zatrzymana po czterech kolejkach bez porażki.

We wtorek Stomil Olsztyn został czerwoną latarnią ligi. Był to efekt zwycięstwa dotychczas ostatniej w tabeli Garbarni Kraków w Katowicach. Drużyna z Warmii próbowała ewakuować się z dna, a jej przeciwnikiem był Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W 52. minucie Stomil stracił gola po strzale Romana Gergela, później zdążył wyrównać na 1:1, ale punkt to za mało, żeby wyprzedzić kogoś w tabeli. Po 15 kolejkach Stomil jest najgorszy na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

GKS 1962 Jastrzębie wygrał 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W 88. minucie mecz rozstrzygnął swoim strzałem Adam Żak. To już drugi pojedynek w październiku, o którego wyniku decyduje ten zawodnik. 6. dnia miesiąca Żak zdobył gola na 2:1 w czasie doliczonym do spotkania z Bytovią Bytów.

14. kolejka Fortuna I ligi:

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
1:0 - Hubert Tomalski 21'

Odra Opole - Warta Poznań 2:1 (2:1)
1:0 - Jakub Moder 3'
2:0 - Krzysztof Janus 8'
2:1 - Artur Marciniak (k.) 26'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
1:0 - Roman Gergel 52'
1:1 - Miłosz Trojak 84'

GKS 1962 Jastrzębie - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
1:0 - Kamil Adamek 39'
1:1 - Bartosz Jaroch 57'
2:1 - Adam Żak 88'

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)
0:1 - Rafał Kujawa 14'
1:1 - Arkadiusz Kasperkiewicz (k.) 90'

Czy Sandecja Nowy Sącz będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?