Premier Liga: trwa zwycięska seria Lokomotiwu Moskwa. Kolejny cały mecz Krychowaka, Rybus wciąż kontuzjowany

Lokomotiw Moskwa z czwartym z rzędu zwycięstwem w rosyjskiej ekstraklasie. W spotkaniu 12. kolejki Premier Ligi mistrz Rosji, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, ograł na wyjeździe Jeniseja Krasnojarsk 3:0.

Tomasz Rosiński
Charles Kabore (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Charles Kabore (z lewej) i Grzegorz Krychowiak (z prawej)
Po słabym początku sezonu w ostatnim czasie forma Lokomotiwu zaczęła rosnąć i udało mu się pokonać między innymi CSKA Moskwa.

Zespół ze stolicy Rosji przystępował do niedzielnej potyczki z autsajderem rozgrywek - Jenisejem w roli zdecydowanego faworyta i potwierdził to miano, zdobywając komplet punktów.

Skazywani na porażkę gospodarze przez pewien czas prezentowali się nieźle na tle przyjezdnych, bo dłużej utrzymywali się przy piłce i kilka razy potrafili zagrozić ich bramce. Jednakże piłkarze Jeniseja Krasnojarsk byli tego dnia nieskuteczni, w przeciwieństwie do swoich rywali.

Lokomotiw Moskwa otworzył wynik rywalizacji w 22. minucie, kiedy to Aleksiej Miranczuk wykorzystał błędy defensywy miejscowej ekipy i na wślizgu wpakował futbolówkę do siatki.

Podopieczni Jurija Siomina grali cierpliwie, kontrolowali boiskowe wydarzenia i kolejne ciosy zmęczonemu już przeciwnikowi zadali w końcówce potyczki. Najpierw w sytuacji sam na sam Manuel Fernandes pokonał Michaiła Filippowa. Natomiast chwilę później wynik meczu na 3:0 dla gości ustalił Eder.

Krychowiak występował na murawie od pierwszej do ostatniej minuty i w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartą, zaś kontuzjowany Maciej Rybus wciąż jest poza kadrą mistrzów Rosji.