II liga: pięć goli Gryfa Wejherowo w 35 minut. Emocje były również w Toruniu

Wygrana 5:2 Gryfa Wejherowo ze Zniczem Pruszków to pierwsza tego klubu na własnym stadionie od 22 sierpnia. Elana Toruń uratowała punkt w meczu z Olimpią Grudziądz w 97. minucie.

piłkarze Gryfa Wejherowo Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Sytuacja Gryfa Wejherowo stawała się krytyczna. Po sobotnich meczach 16. kolejki drużyna ze Wzgórza Wolności wylądowała w strefie spadkowej. Odniesiona na początku października wygrana na stadionie Olimpii Grudziądz była spektakularna, tyle że nie doczekała się żadnej kontynuacji. Gryf przegrał dwa kolejne spotkania.

W niedzielę kibice z Wejherowa mogli czuć niepokój przed wizytą na stadionie. Miejscowa drużyna trzymała ich w napięciu, straciła gola i dopiero w 49. minucie rozpoczęła swój spektakl. Ekipa z Wejherowa zdobyła pięć bramek w 35 minut i zmieniła rezultat 0:1 na 5:2. Hat-trickiem popisał się Dawid Rogalski, a w demolowaniu Znicza Pruszków pomogli mu Mateusz Goerke oraz Piotr Kołc. Gryf został w tym sezonie pokonany 2:7 przez Pogoń Siedlce i zwyciężył 5:2 z innym klubem z Mazowsza. Od czasu do czasu dostarcza sobie bardzo mocnych wrażeń.

W Toruniu spotkały się dwie drużyny z Pomorza, obie zainteresowane awansem. Wykres ich formy w ostatnich tygodniach wyglądał kompletnie inaczej. W największym skrócie Elana była niepokonana w 11 meczach od 10 sierpnia. Z kolei Olimpia Grudziądz straciła dobrą dyspozycję i nie potrafiła pokonać żadnego rywala od 15 września. Obie serie zostały podtrzymane. Elana ponownie nie przegrała, a Biało-Zieloni znów nie zwyciężyli. Przełom był blisko, ale w 97. minucie Krzysztof Wołkowicz strzelił na 2:2 i uratował beniaminkowi punkt.

Wcześniej do siatki trafił Filip Kozłowski. Z dziewięcioma golami na koncie snajper Elany znajduje się na szczycie klasyfikacji strzelców razem z Leandro z Radomiaka, Adrianem Paluchowskim z Pogoni oraz Patrykiem Szyszem z Górnika Łęczna.

16. kolejka II ligi:

Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 5:2 (0:1)
5:2 - Dawid Rogalski 84'

Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 2:2 (1:0)
1:0 - Filip Kozłowski 32'
1:1 - Kacper Skibicki 73'
1:2 - Konrad Handzlik 77'
2:2 - Krzysztof Wołkowicz 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gryf Wejherowo utrzyma się na szczeblu centralnym w tym sezonie?