Serie A: Krzysztof Piątek nie zachwycił. Genoa CFC dostała karę za kunktatorstwo

Genoa CFC zremisowała 2:2 z Udinese Calcio, choć długo kontrolowała sytuację na boisku. Krzysztof Piątek nie był w tym meczu pierwszoplanowym zawodnikiem.

piłkarze Genoa CFC cieszą się z gola strzelonemu Udinese Calcio PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: piłkarze Genoa CFC cieszą się z gola strzelonemu Udinese Calcio
Poprzedni mecz z Juventusem był pierwszym po transferze z Cracovii do Genoa CFC, w którym gola nie strzelił Krzysztof Piątek. Powodu do większego zmartwienia reprezentant Polski nie miał, ponieważ jego drużyna zareagowała nadspodziewanie dobrze na zmianę trenera i zremisowała w Turynie 1:1. W niedzielę Genua liczyła na zwycięstwo z przeciwnikiem, który przegrał cztery poprzednie konfrontacje.

Krzysztof Piątek pokazał się już po minucie meczu z Udinese Calcio, kiedy próbował oddać strzał po dośrodkowaniu Darko Lazovicia. Ta sytuacja nie była jednak zapowiedzią huraganowego ataku reprezentanta Polski. W pierwszej połowie Piątek oddał jeszcze jedno uderzenie z rzutu wolnego, które pozostawiało dużo do życzenia.

Piątek nie zachwycał solowo, ale był elementem sprawnie funkcjonującego mechanizmu. Genoa CFC prezentowała się lepiej od Udinese, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. W 32. minucie Romulo strzelił ze stoickim spokojem z rzutu karnego na 1:0. Faulował Juan Musso rozpędzonego Daniela Bessę po beznadziejnym wyjściu na przedpole. Gryfony utrzymały skromne prowadzenie do końca pierwszej części.

Zebrette odpowiedzieli przed przerwą dwoma celnymi strzałami. Nie pozwolił sobie po nich na błąd Ionut Andrei Radu. Bramkarz gospodarzy sparował piłkę po próbach Kevina Lasagni oraz Rodrigo De Paula.

Ekipa z Udine miała problem z przyspieszeniem, zagraniem czegoś w zaskakujący sposób. Klub Piątka kontrolował mecz, ale jego jednobramkowa przewaga nie była bezpieczna, o czym przekonał się w spektakularnym, przedostatnim kwadransie. Wtedy to dostał karę za kunktatorstwo.

Między 65. a 74. minutą w mało widowiskowym wcześniej spotkaniu nastąpiło trzęsienie ziemi. Padły trzy gole, a ponadto sędzia pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Cristianowi Gabrielowi Romero. Zrobiło się 2:2, a najbardziej spektakularne było trafienie Rodrigo De Paula zza pola karnego. To ono zdecydowało o podziale punktów.

Genoa CFC - Udinese Calcio 2:2 (1:0)
1:0 - Romulo (k.) 32'
1:1 - Kevin Lasagna 65'
2:1 - Cristian Gabriel Romero 67'
2:2 - Rodrigo De Paul 70'

Genoa: Ionut Andrei Radu - Davide Biraschi, Cristian Gabriel Romero, Domenico Criscito - Pedro Pereira, Romulo, Sandro (71' Luca Mazzitelli), Darko Lazović - Daniel Bessa (85' Oscar Hiljemark) - Christian Kouame, Krzysztof Piątek

Udinese: Juan Musso - William Ekong, Nicholas Opoku, Samir - Ignacio Pussetto (86' Andrija Balić), Seko Fofana, Valon Behrami (63' Hidde ter Avest), Antonin Barak (80' Rolando Mandragora), Jens Stryger Larsen - Rodrigo De Paul, Kevin Lasagna

Żółte kartki: Biraschi, Romero, Kouame, Mazzitelli (Genoa) oraz Samir, Behrami, Opoku, Musso (Udinese)