II liga: Zieloni zmiażdżyli Błękitnych. Radomiak umocnił się na miejscu premiowanym awansem

W Stargardzie podjęła walkę tylko jedna drużyna. Radomiak Radom wygrał 6:0 z Błękitnymi i na półmetku sezonu będzie na miejscu premiowanym awansem.

piłkarze Radomiaka Radom Newspix / Aleksandra Krzemińska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Radomiak Radom żwawo rozpoczął mecz, był agresywny i naładowany energią, a na efekt jego szturmu nie trzeba było długo czekać. W zdobyciu prowadzenia 1:0 pomogli Błękitni Stargard. Ich błąd w rozegraniu wykorzystał Bruno Luz, przejął piłkę w polu karnym i dziobnął ją do siatki. Radomiak zdobył pierwszego gola w historii swoich pojedynków w Stargardzie.

Po premierowej bramce radomianie nie zatrzymali się i ruszyli po pierwsze zwycięstwo. Ich dominacja nie podlegała dyskusji. W 35. minucie Maciej Świdzikowski trafił na 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze raz zachowanie defensywy Błękitnych było karygodne.

3:0 zrobiło się w 41. minucie, kiedy Leandro wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Junpeia Shimmury. Japończyk blokował nieprzepisowo strzał Bruno Luza. Leandro jako pierwszy w lidze dobił do granicy 10 goli w tym sezonie, więc jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Większość, bo sześć bramek zdobył z 11. metra. W roli egzekutora rzutów karnych jest bezbłędny.

Leandro opuścił boisko po godzinie. W tym momencie było 4:0 dzięki uderzeniu Rafała Makowskiego zza pola karnego. Ponownie nie popisał się bramkarz Mariusz Rzepecki, którego można było winić po trzech z dotychczasowych czterech goli. Przy trafieniach zmienników Jakuba Rolinca i Patryka Winszala, którzy doprowadzili do wyniku 6:0, Rzepecki nie miał już nic do powiedzenia.

Radomiak wygrał drugi z rzędu mecz na wyjeździe i poprawia swoje wcześniej marne statystyki poza Radomiem. W dotychczasowych siedmiu pojedynkach zdobył tylko osiem punktów. Ekipa Dariusza Banasika umocniła się na trzecim miejscu premiowanym awansem. Nad kolejnym GKS-em Bełchatów ma cztery punkty przewagi.

Brunatni będą ostatnim rywalem Błękitnych przed półmetkiem sezonu. Piłkarze Radomiaka będą trzymać kciuki za rozbitego w środę rywala, ale jego szansa na sukces będzie mała. Stargardzianie przegrali zdecydowanie wszystkie mecze z klubami z czołówki. Gracze Widzewa, Elany i Radomiaka strzelili podopiecznym Adama Topolskiego 12 goli przez 270 minut. Średnio jednego co 22 minuty.

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 0:6 (0:3)
0:1 - Bruno Luz 4'
0:2 - Maciej Świdzikowski 35'
0:3 - Leandro (k.) 41'
0:4 - Rafał Makowski 56'
0:5 - Jakub Rolinc 78'
0:6 - Patryk Winsztal 83'

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Wiktor Patrzykąt (46' Jakub Ostrowski), Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski, Grzegorz Rogala - Junpei Shimmura (57' Filip Karmański), Michał Cywiński – Błażej Starzycki (77' Mikołaj Napora), Mateusz Kwiatkowski (46' Karol Orłowski), Adrian Kwiatkowski – Piotr Kurbiel

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Martin Klabnik, Michał Grudniewski, Maciej Świdzikowski – Maciej Filipowicz, Bruno Luz (76' Patryk Winsztal), Michał Kaput, Rafał Makowski (67' Meik Karwot) - Leandro (60' Michał Suchanek), Dominik Sokół (64' Jakub Rolinc)

Żółte kartki: Kurbiel, Shimmura, Rogala, Karmański (Błękitni) oraz Kaput (Radomiak)

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Radomiak Radom będzie zimować na miejscu premiowanym awansem?