Włosi pod wrażeniem gry Polaków z SSC Napoli. "Milik odzyskuje zaufanie"

Arkadiusz Milik zmienił Piotra Zielińskiego w piątkowym meczu Napoli z Empoli. Obaj Polacy zagrali bez zarzutu, o czym napisały po spotkaniu włoskie media.

Maciej Siemiątkowski
Arkadiusz Milik Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
W meczu otwierającym 11. kolejkę Serie A SSC Napoli podjęło beniaminka z Empoli. W pierwszym składzie wicemistrza Włoch pojawił się Piotr Zieliński, który grał do 83. minuty. - Został wystawiony na lewej stronie i robił przestrzeń kolegom oraz tworzył przewagę - ocenił portal calciomercato.com, który ocenił Polaka na 6,5 (w skali od 1 do 10).

- Bardzo ruchliwy. Dobrze zagrał z Empoli - pisze z kolei o Zielińskim tuttomercato.web, który ocenił 24-latka na "6" (w skali od 1 do 10). Pomocnik w końcówce został zmieniony przez Arkadiusz Milik. Były napastnik Ajaksu Amsterdam imponująco przywitał się z widownią. Siedem minut po wejściu zawodnik zdobył czwartą bramkę dla Napoli.  - Wraca do formy i odzyskuje zaufanie - napisało tuttomercato.web, które wystawiło Milikowi notę 6,5. - Dobrze wszedł w mecz i wykorzystał podanie od Driesa Mertensa - dodaje calciomercato.com.

To właśnie belgijski snajper był gwiazdą spotkania. Ustrzelił hat-tricka, a Napoli wygrało 5:1. Mertens zachwycił włoskich dziennikarzy i zebrał najlepsze noty. - W najprostszy sposób pokazał, że w najbliższym meczu z PSG to on będzie rozdawał karty. Trzy gole i asysta. Szaleństwo - pisze calciomercato.com. - Trzy bramki powinny przekonać Ancelottiego, że jest nieodzownym elementem zespołu - dodaje Tuttomercato.

We wtorek drużynę spod Wezuwiusza czeka sprawdzian. We wtorek Napoli podejmie Paris Saint-Germain w ramach czwartej kolejki Ligi Mistrzów.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arkadiusz Milik zagra od pierwszej minuty w meczu z PSG?