KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przed stadionem Leicester City stanie pomnik Vichaia Srivaddhanaprabhy

Przed King Power Stadium stanie pomnik Vichaia Srivaddhanaprabhy. Leicester City chce w ten sposób unieśmiertelnić tragicznie zmarłego właściciela klubu.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Vichai Srivaddhanaprabha East News / LINDSEY PARNABY/AFP / Na zdjęciu: Vichai Srivaddhanaprabha
Informację o ufundowaniu pomnika, który zostanie wzniesiony przed stadionem Lisów, przekazał syn Vichaia Srivaddhanaprabhy i wiceprezydent klubu, Aiyawatt.

"W wyniku rozmów między rodziną Srivaddhanaprabha a klubem ustalono, że to najbardziej odpowiedni sposób na uczczenie pamięci jego ojca i niesamowitej podróży, jaką klub odbył pod jego rządami" - czytamy w komunikacie Leicester City.

- Nigdy nie odwdzięczymy się za to, co zrobił dla nas - dla mnie jako syna, dla naszej rodziny i dla każdego związanego z Leicester City - ale jesteśmy zobowiązani do uczczenia jego pamięci i dbania o jego spuściznę. Rozwijając klub, budując nowe centrum treningowe i rozbudowując stadion zrealizujemy jego wizję Leicester City - tłumaczy Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

- Planuję wzniesienie pomnika mojego ojca przed King Power Stadium, który będzie stałym i odpowiednim hołdem dla człowieka, którzy uczynił to wszystko możliwym. Na zawsze będzie w naszych sercach. Nigdy o nim nie zapomnimy - dodaje wiceprezes klubu.

Właściciel i prezes LCFC zginął w wypadku śmigłowca, do którego doszło 27 października po ligowym meczu Lisów z West Hamem United (1:1). Maszyna runęła na ziemię tuż po starcie z parkingu przy King Power Stadium.

Na miejscu zginęli wszyscy pasażerowie helikoptera: Srivaddhanaprabha, jego współpracownicy Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare oraz piloci Eric Swaffer i Izabela Lechowicz.

Srivaddhanaprabha był jednym z najbogatszych Tajlandczyków. Jego majątek szacowało się na blisko 5 mld dolarów. Właścicielem Leicester City był od sierpnia 2010 roku. Za jego rządów klub najpierw (2014) wrócił do Premier League po jedenastoletniej przerwie, a potem sięgnął po mistrzostwo Anglii (2016).

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
lcfc.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×