Serie A: pierwszy remis Lazio. Rzymianie mocni tylko na starcie

To nie był mecz dla spóźnialskich. Już po kwadransie Lazio remisowało 1:1 z US Sassuolo i wynik nie zmienił się do ostatniego gwizdka.

zawodnicy Lazio Rzym Getty Images / Marco Rosi / Na zdjęciu: zawodnicy Lazio Rzym
Lazio awansowało do fazy pucharowej Ligi Europy. Miejsce w rozgrywkach na wiosnę zapewniło sobie w czwartek pokonując 2:1 Olympique Marsylia. Szczęśliwego gola zdobył w tym meczu Marco Parolo.

W niedzielę piłka ponownie trafiła do siatki po strzale pomocnika Lazio. Marco Parolo zdobył bramkę w trzecim meczu z rzędu, a US Sassuolo stało się klubem, któremu strzelił najwięcej goli w karierze. W 7. minucie był we właściwym miejscu i dobił uderzenie Luisa Alberto zatrzymane sekundę wcześniej na linii bramkowej. Rzymianie nie nacieszyli się długo prowadzeniem. W 15. minucie zrobiło się 1:1 dzięki strzałowi Gianmarco Ferrariego po wrzutce Pola Liroli. Spotkanie rozpoczęło się od nowa po wymianie ciosów.

Najbardziej wysunięci po stronie Lazio byli Ciro Immobile oraz Luis Alberto. Odpowiedzią trenera Roberto De Zerbiego było wystawienie w przodzie Domenico Berardiego i Kevina-Prince'a Boatenga. Wszyscy ci piłkarze byli widoczni i mieli przynajmniej jedną szansę na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Najbliżej był Immobile, po którego uderzeniu futbolówka trafiła w słupek.

Biancocelesti prezentowali się dojrzalej, ale ponowne zranienie Neroverdich nie było łatwe. Powinien to zrobić w 65. minucie Joaquin Correa, ale przegrał pojedynek z Andreą Consiglim. W efekcie Lazio zremisowało po raz pierwszy w sezonie. Dotychczas było jedynym bezkompromisowym klubem w lidze włoskiej. Ponadto podopieczni Simone Inzaghiego zgubili punkty w meczu z klubem, który nie jest uczestnikiem europejskich pucharów, co tej jesieni jeszcze się nie zdarzyło.

US Sassuolo - Lazio 1:1 (1:1)
0:1 - Marco Parolo 7'
1:1 - Gianmarco Ferrari 15'

Sassuolo: Andrea Consigli - Marlon, Giangiacomo Magnani, Gianmarco Ferrari - Pol Lirola, Stefano Sensi (68' Filip Djuricić), Manuel Locatelli, Alfred Duncan, Claud Adjapong (81' Rogerio) - Domenico Berardi, Kevin-Prince Boateng (85' Khouma Babacar)

Lazio: Thomas Strakosha - Luiz Felipe, Francesco Acerbi, Stefan Radu - Patric, Marco Parolo, Lucas Leiva (78' Valon Berisha), Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić (72' Jordan Lukaku) - Luis Alberto (56' Joaquin Correa), Ciro Immobile

Żółte kartki: Duncan, Adjapong, Marlon, Locatelli (Sassuolo) oraz Radu, Alberto, Felipe (Lazio)

Sędzia: Gianpaolo Calvarese