Towarzysko: Niemcy zdeklasowali Rosjan

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stuart Franklin/Bongarts / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec

W meczu towarzyskim w Lipsku Niemcy 3:0 pokonali Rosjan. Gole dla gospodarzy zdobywali Leroy Sane, Niklas Suele oraz Serge Gnabry.

W Lipsku już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się bramką. W 8. minucie Serge Gnabry otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, wpadł z piłką w pole karne, dojrzał tam Leroy'a Sane, a ten nie miał problemów ze zdobyciem gola.

Rosjanie starali się zagrozić Niemcom, jednak ich głównym problemem była skuteczność. Kilka uderzeń minęło bramkę Neuera. Goście w 1. połowie nie potrafili celnie uderzyć. Po raz kolejny udało się to gospodarzom w 23. minucie. Wówczas strzał Leroy'a Sane obronił Andriej Łuniow. Kilkadziesiąt sekund później Niemcy podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rogu piłka spadła pod nogi Niklasa Suele, a ten pewnie uderzył z kilku metrów do bramki.

Pięć minut przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Gnabry, który otrzymał prostopadłe podanie od Kaia Havertza i w sytuacji sam na sam z okolic linii pola karnego zaskoczył wychodzącego z bramki Łuniowa.

W 2. połowie Rosjanie ruszyli do ataku i w 48. minucie powinni uratować honor. Aleksiej Jonow ograł w polu karnym obrońcę, jednak przestrzelił z ok. 10 metrów. Chwilę później, po drugiej stronie boiska, strzał Sane obronił Łuniow.

Później jednak ataki gości ustały. Niemcy nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, sami nie kwapili się do ataku, oszczędzając siły na potyczkę z Holandią w Lidze Narodów. Gra była rwana, selekcjonerzy dokonywali zmian. W końcówce obydwa zespoły wykreowały sobie kilka okazji bramkowych, ale je zmarnowały.

Niemcy - Rosja 3:0 (3:0) 1:0 - Sane 8' 2:0 - Suele 25' 3:0 - Gnabry 40'

Niemcy: Manuel Neuer - Antonio Ruediger (60' Jonathan Tah), Niklas Suele, Matthias Ginter - Thilo Kehrer, Joshua Kimmich, Kai Havertz (65' Sebastian Rudy), Jonas Hector (70' Nico Schulz) - Leroy Sane (77' Leon Goretzka), Serge Gnabry (73' Thomas Mueller) - Timo Werner (65' Julian Brandt).

Rosja: Andriej Łuniow - Kirił Nababkin (78' Andriej Siemionow), Roman Neustadter, Gieorgij Dżykija, Konstantin Rausch (73' Fiodor Kudriaszow) - Aleksiej Jonow (75' Dmitrij Połoz), Jurij Gazinski, Daler Kuzjajew (71' Rusłan Kambołow), Aleksiej Miranczuk (61' Anton Miranczuk) - Aleksandr Jerochin - Ari (55' Anton Zabolotny).

Żółte kartki: Jerochin (Rosja).

Sędzia: Sandro Schaerer (Szwajcaria).

Irlandia - Irlandia Północna 0:0