Turniej Ośmiu Narodów U-20: porażka Polski z Portugalią

Kolejna porażka reprezentacji Polski U-20. Tym razem drużyna prowadzona przez Jacka Magierę przegrała na wyjeździe z Portugalią 0:2.

Szymon Mierzyński
David Kopacz Newspix / Adam Starszynski / Na zdjęciu: David Kopacz
Gospodarze wygrali dość gładko po golach Elvesa Balde oraz Leandro Cardoso. Dzięki temu mają 11 pkt. po pięciu meczach i zajmują 1. miejsce w tabeli Turnieju Ośmiu Narodów.

Biało-Czerwoni są na przedostatniej pozycji i w pięciu potyczkach zebrali zaledwie trzy "oczka".

W kolejnym spotkaniu reprezentacja Polski U-20 - tym razem już w pełni towarzysko - zmierzy się w Bielsku-Białej z Ukrainą. Ta rywalizacja rozpocznie się w poniedziałek o godz. 19.00.

Podopieczni Jacka Magiery przygotowują się aktualnie do turnieju finałowego mistrzostw świata, który wystartuje w drugiej połowie maja przyszłego roku na stadionach w naszym kraju.

Portugalia U-20 - Polskia U-20 2:0 (1:0)
1:0 - Elves Balde 30'
2:0 - Leandro Cardoso 85'

Portugalia U-20: Luis Maximiano - Joao Oliveira, Diogo Queiros, Luis Silva, Ruben Vinagre, Mesaque Dju (77' Francisco Moura), Filipe Soares (66' Miguel Luis), Florentino Luis (77' Daniel Braganca), Domingos Quina (66' Nuno Santos), Elves Balde (87' Mickael Almeida), Pedro Correia (66' Leandro Cardoso).

Polska U-20: Radosław Majecki - Jakub Bednarczyk, Serafin Szota, Jan Sobociński, Tymoteusz Puchacz, David Kopacz, Adrian Stanilewicz, Bartosz Slisz (87' Piotr Pyrdoł), Marcel Zylla (76' Jakub Moder), Adrian Łyszczarz, Dominik Steczyk (75' Sebastian Strózik).

Żółte kartki: Diogo Queiros, Daniel Braganca (Portugalia U-20).

Sędzia: Fabrizio Pasqua (Włochy).

Jaki będzie wynik meczu Polska U-20 - Ukraina U-20?