SPL: Siedem bramek w Inverness, Motherwell lepsze górą w meczu o podium

Aż siedem bramek obejrzeli kibice na Caledonian Stadium, gdzie Inverness CT uległ Aberdeen FC 3:4. Z kolei w meczu dwóch zespołów walczących o trzecie miejsce na finiszu rozgrywek lepszy okazał się Mothewrell FC, który na Fir Park pokonał 1:0 Hibernian Edynburg.

Daniel Rosół

W popołudniowych meczach Scottish Premier League oglądaliśmy tylko jednego Polaka. Łukasz Załuska, bo o nim mowa, po raz 13. pojawił się w bramce Dundee United, ale nie potrafił uchronić Mandarynek przed porażką na Tynecastle. Byłego golkipera Korony Kielce pokonał w 27. minucie Laryea Kingston, który tym samym zapewnił Hearts skromne zwycięstwo. Warto dodać, że goście kończyli mecz w dziewiątkę - w 89. minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Garry Kenneth, a kilkadziesiąt sekund później za faul na Edggercie Jonssonie boisko opuścić musiał Daniel Swanson.

Zbigniew Małkowski znowu oglądał mecz Inverness Caledonian Thistle z ławki rezerwowych, ale na pewno nie mógł narzekać na brak emocji. Górale przegrali co prawda z Aberdeen, ale tracąc decydującą bramkę dopiero w ostatniej minucie. Poza tym wynik 3:4 nie zdarza się w Scottish Premier League codziennie.

Tak jak przewidywaliśmy również na ławce rezerwowych zasiadł w sobotę Artur Krysiak, a między słupkami Gretny stanął p trzy lata starszy Greg Fleming, który jednak nie zdołał zatrzymać napastników St. Mirren FC. Gole Craiga Dargo i Billy?ego Mehmeta dały Świętym zwycięstwo, a beniaminkowi rozgrywek przekreśliło matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze.

W meczu zespołów walczących o podium Motherwell FC pokonał 1:0 Hibernian Edynburg. Bramkę na wagę niezwykle cennych trzech punktów zdobył w 3. minucie David Clarkson.

Ostatni mecz, pomiędzy Falkirk i Kilmarnock zakończył się bezbramkowym remisem.