II liga: obrońca Ruchu Chorzów "ustawił" mecz. Radomiak umocnił się w czołówce

Ruch Chorzów doznał pierwszej porażki pod wodzą Marka Wleciałowskiego. Niebiescy w Radomiu z Radomiakiem przez 88 minut grali w osłabieniu i przegrali 0:2.

Michał Piegza
Bartłomiej Kulejewski (w środku) Newspix / Norbert Barczyk/Press Focus / Na zdjęciu: Bartłomiej Kulejewski (w środku)
Po dwóch wygranych z rzędu po wodzą nowego trenera, apetyty wśród kibiców Ruchu Chorzów wzrosły. Fani zaczęli liczyć straty do czołówki II ligi, a te po 18. kolejce wciąż były spore.

Szansą na zmniejszenie dystansu był dla Ruch mecz w Radomiu z Radomiakem. Zespół gospodarzy ostatnio zdobywał seryjnie gole i punktował. Potknął się jedynie przed tygodniem, kiedy bezbramkowo zremisował na sztucznej murawie w Częstochowie ze Skrą.

Sobotnie spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Ruchu. Młody stoper Bartłomiej Kulejewski w prosty sposób stracił piłkę i sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Leandro. Marcin Szczerbowicz bez wahania wyrzucił stopera z boiska. Dodajmy, że do tej pory arbiter drużynie z Radomia sędziował 7 spotkań i wszystkie Radomiak przegrał.

Grając w przewadze jednego zawodnika gospodarze przeważali i w 22. minucie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym gola zdobył Maciej Świdzikowski. Ruch długo nie potrafił odpowiedzieć rywalom. Dopiero w 40. minucie Artur Balicki mógł wyrównać, ale w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę.

Po zmianie stron chorzowianie nie potrafili sforsować dobrze broniących się gospodarzy. Widać było, że Marka Wleciałowskiego czeka zimą sporo pracy. Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszych meczów, gdzie pod wodzą Dariusza Fornalaka Ruch grał w osłabieniu, chorzowianie nie popełniali prostych błędów i uchronili się od klęski. W 81. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę, po kontrze na 2:0 trafił Michał Kaput.

Radomiak po wygranej zrównał się punktami z liderem Widzewem, który ma jednak dwa mecze mniej rozegrane. Ruch nad strefą spadkową ma 6 punktów przewagi, a do 3. Elany traci aż 11 punktów. Dodatkowo torunianie mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Radomiak Radom - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
1:0 - Świdzikowski 22'
2:0 - Kaput 81'

Radomiak Radom: Artur Haluch - Damian Jakubik, Martin Klabnik, Maciej Świdzikowski, Jakub Wawszczyk - Leandro (85' Michał Suchanek), Michał Kaput, Meik Karwot, Rafał Makowski (87' Maciej Filipowicz), Bruno Luz (75' Patryk Mikita) - Jakub Rolinc (61' Dominik Sokół).

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Lukas Duriska, Robert Obst, Bartłomiej Kulejewski, Pawło Miahkow - Jakub Kowalski (84' Paweł Mandrysz), Maciej Urbańczyk, Artur Balicki (46' Bartłomiej Wdowik), Michał Walski, Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora (62' Piotr Giel).

Żółta kartka: Wawszczyk (Radomiak).

Czerwona kartka: Kulejewski (Ruch) /2', faul taktyczny/

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

Widzów: 3850.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Radomiak w bieżącym sezonie awansuje do Fortuna I ligi?