II liga: klątwa wyjazdowa Ruchu Chorzów trwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

Po zmianie trenera Ruch wygrał dwa mecze z rzędu. Kibice marzący o awansie do Fortuna I ligi szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Niebiescy przegrali po raz drugi na wyjeździe, poza Cichą nie wygrali jeszcze meczu. W sobotę 0:1 ulegli Skrze.

W tym artykule dowiesz się o:

Dwie wygrane, nad Pogonią Siedlce i Siarką Tarnobrzeg, rozbudziły marzenia kibiców Ruchu Chorzów o szybkim powrocie szczebel wyżej.  Niebiescy pod wodzą Marka Wleciałowskiego mieli odrabiać straty do czołówki. Sam szkoleniowiec realnie oceniał na stan zespołu i tonował nastroje. Jak się okazuje, miał ku temu podstawy. Przy Cichej zmarnowano pół roku, pozostawiając zespół pod opieką Dariusza Fornalaka. 14-krotni mistrzowie Polski do czołówki tracą dystans i niewiele wskazuje na to, aby wkrótce miał on się zmniejszyć, pomimo potknięć drużyn z czuba ligi.

W sobotę Niebiescy na sztucznej murawie zmierzyli się w Częstochowie ze Skrą. Beniaminek w trwających rozgrywkach punktów u siebie zbyt często nie traci. Z kolei Ruch w sezonie nie wygrał jeszcze meczu na boisku rywala. Wprawdzie chorzowianie 3:0 pokonali Rozwój Katowice, ale pojedynek odbył się... przy Cichej.

Goście od początku zaatakowali, ale nie potrafili wykorzystać stwarzanych okazji. Najlepszą miał w 35. minucie Tomasz Podgórski, który zmarnował rzut karny. Doświadczony pomocnik uderzył piłką w słupek. Była to już jego druga zmarnowana "jedenastka". Skra również miała w 1. połowie swoje okazje, ale dobrze w bramce interweniował Kamil Lech.

Po przerwie wiele wskazywało na to, że o wygranej którejś z drużyn zadecydować może jeden gol. Z każdą minutą lepiej prezentowali się gospodarze. W 70. minucie w okolicach pola karnego piłkę dał sobie odebrać Ukrainiec Pawło Miahkow, gospodarze wyprowadzili szybką akcję, którą sfinalizował Piotr Nocoń. -  Z mojego punktu widzenia nasz zawodnik był faulowany. Konsekwencją tego było podanie i utrata bramki - odniósł się do sytuacji Marek Wleciałowski.

Ruchu nie było stać na odpowiedź i po raz trzeci z rzędu z wyjazdowego spotkania wrócił bez punktów. - To już jest standard. Jest wyjazd, mamy sytuacje, nie strzelamy. Rywale tworzą jedną, drugą okazję i strzelają - denerwował się Piotr Giel.

Dzięki zwycięstwu Skra wyprzedziła w tabeli II Ruch.

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:0 (0:0) 1:0 - Nocoń 70'

W 35. minucie Podgórski (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (słupek)

Składy: Skra Częstochowa

: Łukasz Krzczuk - Wojciech Jurek, Adrian Błaszkiewicz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski - Krzysztof Napora, Kamil Zalewski (90+1' Sławomir Ogłaza), Adam Olejnik, Piotr Nocoń, Michał Kieca (87' Maciej Buławski) - Damian Nowak.

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Tomasz Podgórski, Lukas Duriska, Robert Obst, Pawło Miahkow (75' Wojciech Kędziora) - Jakub Kowalski (60' Paweł Mandrysz), Maciej Urbańczyk, Artur Balicki (64' Mateusz Bogusz), Michał Walski, Bartłomiej Wdowik - Piotr Giel.

Żółte kartki: Obuchowski, Nowak, Nocoń (Skra) oraz Obst, Walski, Giel, Kędziora (Ruch).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Skra Częstochowa rundę jesienną zakończy w tabeli przed Ruchem Chorzów?