Robert Lewandowski doceniony. Klasa światowa dla Polaka! "Można na nim polegać"

Arjen Robben i Robert Lewandowski zostali bohaterami Bayernu w meczu Ligi Mistrzów z Benfiką Lizbona (5:1). Od dziennika "Bild" otrzymali najwyższą możliwą ocenę. Zobacz, jak inne niemieckie serwisy podsumowały występ Polaka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski w akcji Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w akcji
Robert Lewandowski zdobył 2 gole w wygranym meczu, a Bayern Monachium zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Niemieckie media są zgodne. Polak był jednym z ojców zwycięstwa nad Benfiką. Dziennik "Bild" przyznał naszemu reprezentantowi najwyższą możliwą ocenę "1" - klasa światowa (skala od 1 do 6). Taką samą notę dostał tylko Arjen Robben.

Polak i Holender jedynki otrzymał też od monachijskiego "Abendzeitung Muenchen". "Początkowo miał problemy na śliskim boisku, ale później był już precyzyjny. Strzelił z główki po kornerze Kimmicha na 3:0 (37 minuta), a w 51. minucie powtórzył to. Ma już 51 goli w Lidze Mistrzów, a w tym sezonie 17. Można polegać na "Lewym" - napisano obok oceny.

Oceny za mecz Bayern - Benfica wg. "Bilda":

Dwaj bohaterowie takie same noty dostali od serwisu sportbuzzer.de, w którym podkreślono, że Lewandowski ma już 168 bramek w 213 meczach Bayernu. Kapitan polskiej kadry "1.5" od serwisu sport1.de (Robben ponownie z najwyższą oceną).

Z kolei "2" Lewandowskiemu przyznano na portalu sport.de i w niemieckich serwisach goal.com i Eurosportu. W tym ostatnim przypomniano, że Polak nie cieszył się po drugiej bramce Robbena, ale później sam dwukrotnie trafił do siatki. We wszystkich trzech przypadkach tylko Holender został oceniony wyżej.

Czy Robert Lewandowski powinien zmienić klub przed kolejnym sezonem?