Serie A: złość nie szkodzi Milanowi. Drużyna Gennaro Gattuso pokonała sąsiada

AC Milan odwrócił wynik podobnie jak w meczu z Football 1991 Dudelange. Tym razem podopieczni Gennaro Gattuso zwyciężyli 2:1 z Parma Calcio 1913.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
Do poprzedniego spotkania klubów doszło w 2015 roku. Po degradacji Parmy trudno było spodziewać się, że już nieco ponad trzy lata później będzie ona sąsiadować z Milanem na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów.

Na boisku potwierdzało się, że beniaminek jest w stanie postawić opór mediolańczykom. W pierwszej połowie Parma Calcio 1913 zachowała czyste konto, a po przerwie nawet wyszła na prowadzenie. W 50. minucie Roberto Inglese trafił do bramki po raz czwarty w sezonie po dośrodkowaniu Matteo Scozzarelli.

AC Milan wciąż musi grać bez Gonzalo Higuaina, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Juventusem. Do ataku ruszyli inni podopieczni Gennaro Gattuso, którzy tak samo jak w poprzednim spotkaniu z Football 1991 Dudelange musieli gonić wynik. W 56. minucie Patrick Cutrone strzelił na 1:1, więc przyjezdni nacieszyli się prowadzeniem tylko przez 360 sekund. Nie doszło do powtórki z meczu Interu z Parmą, który beniaminek wygrał w Mediolanie 1:0.

Zarysowała się przewaga podopiecznych Gattuso. Po godzinie mieli oni 63 procent posiadania piłki, a cztery z ich 14 strzałów były celne. Parma trafiła w światło bramki zaledwie raz. Tym razem sprawiedliwości stało się zadość i Milan udokumentował swoje przyspieszenie golem na 2:1. W 71. minucie Franck Kessie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Alessandro Bastoniego.

Milan ponownie musiał być podrażniony, żeby zdobywać gole i zwyciężyć. Rossoneri powiększyli przewagę nad Parmą do pięciu punktów. W tabeli są na czwartym miejscu i czekają na ripostę Lazio.

AC Milan - Parma Calcio 1913 2:1 (0:0)
0:1 - Roberto Inglese 50'
1:1 - Patrick Cutrone 56'
2:1 - Franck Kessie (k.) 71'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate, Davide Calabria, Cristian Zapata, Ricardo Rodriguez - Franck Kessie, Jose Mauri (54' Fabio Borini), Tiemoue Bakayoko - Suso (89' Samuel Castillejo), Patrick Cutrone, Hakan Calhanoglu

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Bruno Alves, Alessandro Bastoni, Riccardo Gagliolo - Antonino Barilla, Matteo Scozzarella (79' Leo Stulac), Alberto Grassi (84' Fabio Ceravolo) - Jonathan Biabiany, Roberto Inglese, Gervinho (63' Amato Ciciretti)

Żółte kartki: Kessie, Castillejo (Milan) oraz Biabiany, Iacoponi (Parma)

Sędzia: Gianpaolo Calvarese