Bundesliga: remis 1.FC Nuernberg z Bayerem Leverkusen w meczu na wodzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Julian Brandt (z lewej) i Hanno Behrens (z prawej)

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 13. kolejki Bundesligi pomiędzy 1.FC Nuernberg i Bayerem Leverkusen. Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach.

W tym artykule dowiesz się o:

Przez padający deszcz boisko było mocno nasiąknięte wodą, co piłkarzom nie ułatwiało gry. Z biegiem czasu warunki były coraz trudniejsze, a piłka zatrzymywała się w kałużach, co nie pomagało w konstruowaniu akcji czy przeprowadzaniu kontr. Do tego w pierwszej połowie trybuny milczały, co jest efektem protestu przeciwko rozgrywaniu meczów Bundesligi w poniedziałki.

Mecz zakończył się remisem 1:1. W 29. minucie prowadzenie objęli piłkarze Bayeru Leverkusen. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Kai Havertz, który zamiast siłowego uderzenia zdecydował się na techniczny strzał i to była bardzo dobra decyzja. Golkiper gospodarzy nie miał szans na skuteczną interwencję.

W 56. minucie miejscowi wyrównali, ale mieli dużo szczęścia. Po strzale Georga Margreittera piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Bayeru i kompletnie zmyliła bramkarza. Remis nie satysfakcjonuje jednak żadnej z drużyn. 1.FC Nuernberg nie zdołało uciec od strefy spadkowej, a Bayer nie zniwelował straty do czołówki.

1.FC Nuernberg - Bayer Leverkusen 1:1 (0:1) 0:1 - Kai Havertz 29' 1:1 - Georg Margreitter 56'

Czy Bayer Leverkusen awansuje do europejskich pucharów?