Sparingowo: skromna wygrana Ruchu Chorzów. "Podnieść zespół na wyższy poziom"

W meczu sparingowym Ruch Chorzów pokonał Stal Brzeg 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 9. minucie Bartłomiej Wdowik. W spotkaniu Niebiescy testowali pięciu zawodników.

Michał Piegza
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów sparingiem ze Stalą Brzeg zakończyli treningi w 2018 roku. Niebiescy wygrali przy Cichej 1:0. Jedynego gola zdobył w 9. minucie Bartłomiej Wdowik, który wykorzystał podanie Pawła Mandrysza.

W spotkaniu sztab szkoleniowy gospodarzy dał szansę gry w większości młodym zawodnikom. W Ruchu testowani byli Dominik Cheba, Szymon Jarosz, Lucjan Zieliński, Nikita Brolin oraz Edgar Tur.

- Jest co robić, przyjmuję to i chcemy podnieść zespół na wyższy poziom. Pierwsze sugestie co do zmian już przekazałem. Teraz ten najbliższy czas jest dla mnie bardzo cenny, ze względu na gruntowną analizę i bardzo konkretne nazwanie potrzeb zespołu. Mam na myśli oczywiście kwestie kadrowe - powiedział po spotkaniu trener Ruchu Marek Wleciałowski.

- Będziemy szczegółowo analizować i zastanowimy się, czy testowani gracze byliby wzmocnieniem, czy są na poziomie tych, których już mamy. Decyzję podejmiemy w najbliższych dniach. Nie chodzi o to, by sklasyfikować ich jednoznacznie, na podstawie kilkudziesięciu minut gry i dwóch, trzech treningów, ale pod kątem ewentualnego zaproszenia ich na okres przygotowawczy. Wtedy można podjąć bardziej wiążące decyzje - dodał trener.

Ruch Chorzów – Stal Brzeg 1:0 (1:0)
1:0 - Wdowik 9'

Skład Ruchu Chorzów
: Wilk (72' Nowak) - Tur, Jarosz (61' Dąbrowski), Kulejewski, Winciersz (46' Cheba) - Zieliński (61' Hołoś, 86' Nowakowski), Obst, Walski, Wdowik, Brolin (46' Bogusz) - Mandrysz (53' Rudek)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów w rundzie wiosennej znajdzie się w górnej połowie tabeli II ligi?