Primera Division: męczarnie Realu Madryt z beniaminkiem. Kolejna porażka Hueski

Słaby mecz w wykonaniu Realu Madryt. Królewscy szybko wyszli na prowadzenie po golu Garetha Bale'a, a w końcówce musieli bronić się przed zmasowanymi atakami rywali. Piłkarzom Santiago Solariego udało się skromnie wygrać 1:0.
Maciej Siemiątkowski
PAP/EPA / JAVIER BLASCO / Na zdjęciu: Luka Modrić (przy piłce)

Jeden szybki cios wystarczył, żeby Real Madryt dopisał sobie kolejne trzy punkty. Już w ósmej minucie spotkania Alvaro Odriozola popędził na prawej stronie i popisał się dobrym dośrodkowaniem. W polu karnym czekał akurat Gareth Bale, który bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki z woleja w kierunku dalszego słupka. Aleksandar Jovanović nie miał wielkich szans na zatrzymanie tego strzału.

Walijczyk był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Zdobył bramkę na wagę zwycięstwa, a potem kilka razy próbował podwyższyć wynik. 29-latek chciał też zaskoczyć z dystansu, ale albo bronił Jovanović albo Karim Benzema dawał się łapać na spalonym. W tym sezonie to bardzo poważny problem dla Francuza. Poza Balem mało który zawodnik Los Blancos próbował dobić beniaminka.

A ten bardzo dobrze wszedł w drugą połowę. Lepszej okazji jak w 47. minucie nie mógł sobie wymarzyć. David Ferreiro dograł na głowę Gonzalo Melero. Wychowanek Realu już w 19. minucie zastąpił kontuzjowanego Juana Aguilerę. Nie udało mu się jednak zadać ciosu swojej byłej drużynie. Nie wykorzystał bardzo dogodnej pozycji i nie trafił nawet w światło bramki. Potem sprawy w swoje ręce wziął Ferreiro. Przełożył sobie piłkę na prawą nogę i oddał mocny strzał, który nie zaskoczył Thibaut Courtois. Belg zaczyna w końcu grać w Realu na miarę oczekiwań. Przed przerwą zdążył popisać się interwencją przy potężnym uderzeniu Ezequiela Avili.

W 76. minucie Santiago Solari postanowił zamienić Bale'a na Marco Asensio. Hiszpan nie odmienił gry ofensywnej Realu. Przyjezdni z każdą kolejną minutą radzili sobie coraz gorzej w ofensywie. A im bliżej końcówki, tym odważniej w polu karnym zachowywali się gospodarze. Na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry Cucho Hernandez dostał piłkę w polu karnym, obrócił się z nią, ale przestrzelił z kilku metrów. Z kolei w doliczonym czasie gry beniaminek chciał zaskoczyć Courtois ze stałych fragmentów gry. Bramkarz Realu najpierw miał problem z dośrodkowaniem z rzutu wolnego, a potem musiał zachować zimną krew przy dwóch kolejnych rzutach rożnych.

Udało się. Real w dość szczęśliwych dla siebie okolicznościach utrzymał skromne prowadzenie z debiutantem w Primera Division i awansował na czwarte miejsce w tabeli.

SD Huesca - Real Madryt 0:1 (0:1)
0:1 - Gareth Bale 8'

Huesca: Aleksandar Jovanović - Jorge Miramon, Pablo Insua, Jorge Pulido, Xabier Etxeita, David Ferreiro (76' Serdar Guerler) - Moi Gomez - Juan Aguilera (19' Gonzalo Melero), Cristian Rivera - Ezequiel Avila (84' Samuele Longo), Cucho Hernandez.

Real: Thibaut Courtois - Alvaro Odriozola, Sergio Ramos, Raphael Varane, Dani Carvajal - Dani Ceballos (58' Fede Valverde), Marcos Llorente, Luka Modrić (66' Isco) - Lucas Vazquez, Karim Benzema, Gareth Bale (76' Marco Asensio).

Żółte kartki: Etxeita i Insua (Huesca) oraz Carvajal i Ceballos (Real).

4:4 - Borja Mayoral 90+1'

Real Sociedad - Real Valladolid 1:2 (0:1)
0:1 - Toni Villa 16'
0:2 - Antonito 54'
1:2 - Mikel Oyarzabal 62'

Real Betis - Rayo Vallecano 2:0 (0:0)
1:0 - Giovani Lo Celso (rzut karny) 59'
2:0 - Sidnei 76'

Mecze Primera Division na żywo można oglądać również w Internecie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot!

Czy Real Madryt ma szanse na mistrzostwo Hiszpanii?