Kamil Wilczek nie przestaje strzelać! 16. gol Polaka

W niedzielnym meczu 19. kolejki duńskiej ekstraklasy z Vejle BK (2:1) swojego 13. ligowego gola w sezonie strzelił Kamil Wilczek. Licząc wszystkie rozgrywki, Polak ma na koncie już łącznie 16 trafień.
Maciej Kmita
Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Kamil Wilczek

Do przerwy zespół Kamila Wilczka przegrywał 0:1, ale tuż po zmianie stron wynik wyrównał właśnie były reprezentant Polski. Gol 30-latka dodał skrzydeł jego drużynie i 12 minut później zwycięską bramkę dla Broendby IF zdobył Mikael Uhre.

To już 13. ligowy gol Wilczka - Polak trafiał do siatki rywali w 11 z 19 występów w bieżącym sezonie. Dorobek polskiego snajpera uzupełniają trzy trafienia w el. Ligi Europy. Wilczek jest najskuteczniejszym graczem Broendby IF, a w całej Alka Superligaen więcej bramek od niego zdobył jedynie Robert Skov z FC Kopenhaga (15).

Biorąc natomiast pod uwagę cały 2018 rok, Wilczek ma na koncie już 33 gole w 42 występach - były król strzelców Lotto Ekstraklasy nigdy nie był równie skuteczny.

Po zwycięstwie z Vejle BK Broendby IF ma na koncie 30 punktów, co daje mu 3. miejsce w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek jest FC Kopenhaga (44), któremu po piętach depcze FC Midtjylland (41).

Vejle BK - Broendby IF 1:2 (1:0)
1:0 - Sousa 11'
1:1 - Wilczek 47'
1:2 - Uhre 59'

Czy Kamil Wilczek zostanie królem strzelców duńskiej ligi?