LM: remis Atletico Madryt z Clubem Brugge, podopieczni Diego Simeone zaprzepaścili szansę na zwycięstwo w grupie

Atletico zaprzepaściło swoją szansę na wygranie grupy A Ligi Mistrzów. Zespół z Madrytu w 6. kolejce tylko bezbramkowo zremisował z Clubem Brugge i wobec zwycięstwa Borussii Dortmund z AS Monaco (2:0) na ostatniej prostej spadł na 2. miejsce.

Tomasz Rosiński
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Marvelous Nakamba (z lewej) i Thomas Lemar (z prawej) PAP/EPA / STEPHANIE LECOCQ / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Marvelous Nakamba (z lewej) i Thomas Lemar (z prawej)
Przed szóstą kolejką gier w grupie A LM niemal wszystko było wiadome, bo już wcześniej awans do 1/8 finału zapewniły sobie zespoły Atletico i Borussii Dortmund, zaś grę w Lidze Europy Brugge.

Jedyną zagadką było, która ekipa awansuje do kolejnego etapu elitarnych rozgrywek z pierwszego miejsca, a klub z Madrytu zwycięstwem we wtorkowy wieczór chciał przypieczętować swój triumf w grupie, co mu się nie udało.

Goście od początku rywalizacji ruszyli na przeciwnika, dłużej utrzymywali się przy piłce i w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Swoje szanse na strzelenie gola mieli Koke, Thomas Lemar i Antoine Griezmann, lecz żaden z nich przed przerwą nie był w stanie pokonać Ethana Horvatha.

Po zmianie stron podopieczni Diego Simeone praktycznie nie zagrażali bramce gospodarzy, którzy natomiast w 74. minucie starcia mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Luana Peresa. Jednak piłkę po jego uderzeniu odbił Jan Oblak.

Ostatecznie piłkarze Club Brugge i Atletico Madryt podzielili się punktami (0:0), przez co ci drudzy zakończyli fazę grupową na drugiej lokacie.