Premier League: West Ham United wygrał derby, kilka świetnych interwencji Łukasza Fabiańskiego

West Ham United z czwartą wygraną z rzędu w Premier League. Drużyna Manuela Pellegriniego pokonała na Craven Cottage Fulham FC 2:0, a spory wpływ na ten sukces miała świetna postawa Łukasza Fabiańskiego.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Dla Młotów sobotnie derby ułożyły się fantastycznie. Sprzyjała im fortuna, a do tego sami byli zabójczo skuteczni. W 17. minucie pięknym strzałem sprzed pola karnego wynik otworzył Robert Snodgrass, a niespełna kwadrans później było już 0:2, gdy niepilnowany Michail Antonio wykorzystał dośrodkowanie Javiera Hernandeza i bez trudu pokonał Sergio Rico uderzeniem z kilku metrów.

Ten wynik nie oddawał przebiegu boiskowych wydarzeń. O tym, że West Ham znalazł się w tak komfortowej sytuacji zdecydowały przede wszystkim kapitalne interwencje Łukasza Fabiańskiego. Polak wygrał pojedynek sam na sam z Aboubakarem Kamarą, zaś potem jeszcze obronił jego bardzo groźną główkę.

O ile pierwsza część była momentami wymianą ciosów i dostarczyła sporo emocji, to po przerwie już ich zabrakło. Nasycony dwoma golami West Ham United konsekwentnie pilnował wyniku, a The Cottagers byli bezradni, udowadniając, że ich ostatnie miejsce niekoniecznie jest dziełem przypadku.

Zespół Claudio Ranieriego doznał już 12. porażki w obecnym sezonie i ma zaledwie 9 pkt. Młoty natomiast gromadzą 24 "oczka" i wskoczyły do górnej połowy tabeli Premier League.

Fabiański zaliczył w sobotę 17. występ w trwającej edycji (nie opuścił ani jednego ligowego spotkania) i po raz trzeci zachował czyste konto.

Fulham FC - West Ham United 0:2 (0:2) 0:1 - Robert Snodgrass 17' 0:2 - Michail Antonio 29'

Czy Fulham utrzyma się w Premier League?