Premier League: wielkie męczarnie Tottenhamu Hotspur

Dopiero w doliczonym czasie gry Tottenham Hotspur strzelił bramkę Burnley w 17. kolejce Premier League. Pięć goli padło za to w spotkaniu Watford - Cardiff City (3:2).

Bartosz Zimkowski
mecz Tottenham Hotspur - Burnley Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: mecz Tottenham Hotspur - Burnley
Burnley FC nie zamierzało atakować bramki rywali i od pierwszej minuty skupiło się na defensywie. Silnie padający deszcz pomagał im w odpieraniu ataków Tottenhamu Hotspur. Ponadto Koguty przed kilkoma dniami grały bardzo trudny mecz z Barceloną i brakowało świeżości londyńczykom.

Cierpliwość jednak opłaciła się. Tottenham konsekwentnie pracował na zdobycie gola i udało się w 91. minucie. Wówczas rezerwowy Christian Eriksen z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Dla Duńczyka to dopiero pierwsza bramka w Premier League w tym sezonie.

Tottenham całe spotkanie atakował, ale okazji nie było aż tak wiele. Burnley nastawiło się na wywiezienie punktu z Wembley i prawie się udało. Goście kiedy tylko mogli to grali na czas, łapiąc za to żółte kartki. Ostatecznie szczęście im nie dopisało i w Premier League znajdują się tuż nad strefą spadkową. Koguty zajmują trzecie miejsce i wygrały swój 13. mecz w sezonie.

Najwięcej bramek tego popołudnia widzieli kibice na Vicarage Road. Watford miał już zwycięstwo w garści prowadząc z Cardiff City 3:0, ale w końcówce przysporzył sobie niepotrzebnych nerwów. Beniaminek w dwie minuty strzelił dwa gole i uwierzył, że może wywalczyć choćby punkt. Szerszenie ostatecznie zwyciężyły 3:2 i awansowały na dziewiąte miejsce.