Damian Kądzior bohaterem klasyku ligi chorwackiej! Dzięki jego bramce Dinamo Zagrzeb pokonało Hajduk Split (wideo)

Damian Kądzior zdobył zwycięską bramkę dla Dinama Zagrzeb w meczu 18. kolejki 1.HNL z Hajdukiem Split. Zespół Polaka wygrał 1:0 i umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Kuba Cimoszko
Damian Kądzior (z prawej) PAP / Sanjin Strukic/PIXSELL / Na zdjęciu: Damian Kądzior (z prawej)
Polski skrzydłowy trafił do siatki rywali na początku drugiej połowy. W 49. minucie podszedł do wykonania rzutu wolnego z około 25 metrów. Uderzył lekko ponad murem, a jego podkręcony strzał wylądował w dolnym rogu bramki rywali.

Kądzior zagrał w niedzielnym meczu 89 minut. Był to jego 17 ligowy występ w obecnym sezonie. Oprócz czwartej bramki wyróżnił się kilkoma rajdami, a także żółtą kartką (za zdjęcie koszulki podczas celebracji gola - przyp. red.).

Drużyna prowadzona przez Nenada Bjelicę jest liderem chorwackiej ekstraklasy. Na swoim koncie ma obecnie 45 punktów.

Dinamo Zagrzeb - Hajduk Split 1:0 (0:0)
1:0 - Damian Kądzior 49'

Czy Damian Kądzior trafi do ligi z "TOP-5"?