Arkadiusz Milik z najwyższymi ocenami. "Kompletny i nowoczesny napastnik"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Enrico Locci / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / Enrico Locci / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Włoskie media nie mają wątpliwości. Arkadiusz Milik był najlepszym zawodnikiem spotkania Calgiari - Napoli. Niższe oceny otrzymał za to Piotr Zieliński.

[tag=708]

SSC Napoli[/tag] było blisko straty kolejnych punktów, które przybliżyłyby Juventus do mistrzostwa Włoch. W 91. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się jednak Arkadiusz Milik, który otrzymał najwyższe oceny od włoskich mediów. Całe spotkanie przeciwko Cagliari Calcio rozegrał tez Piotr Zieliński.

"Milik najlepszym zawodnikiem Napoli. Uwolnił perłę rzadkiej urody. To człowiek opatrzności Napoli" - napisano we włoskim Eurosporcie. Milik otrzymał najwyższą ocenę "7,5" w 10-punktowej skali. Zielińskiemu przyznano "5,5", podkreślając dobrą drugą połowę pomocnika. "To wciąż nie jest piłkarz, który zachwycał w zeszłym roku i na początku sezonu" - podsumowano jego występ.

Aż "8" Milik dostał od TUTTOmercatoWEB, nazywając go piłkarzem meczu. "Od wychwalania po golu w Bergamo po krytykę w Liverpoolu: to były dwa tygodnie chwalenia i krytyki. Polski snajper zadecydował o wyniku kolejnego meczu po perle bezpośrednio z rzutu wolnego" - podsumowano występ Milika. Ten sam serwis Zielińskiemu przyznał "6".

Najsurowiej Milika ocenił portal NapoliSoccer.net, podkreślając, że pierwsza połowa w wykonaniu napastnika była do zapomnienia. "W 91. minucie oczekiwaliśmy kogoś innego, ale strzelił (...) i umieścił piłkę tam, gdzie bramkarz nigdy by jej nie złapał. To kompletny i nowoczesny napastnik. Jeśli ktoś ma jeszcze co do tego wątpliwości" - napisano przy Miliku, którego oceniono na "7". Zielińskiemu przyznano "6".

Tutto Napoli broniło też Milika po krytyce za niewykorzystaną sytuację z Liverpoolem. "Nie dał się znokautować po niesprawiedliwej krytyce. Odpowiedział w dobrym stylu" - napisano o reprezentancie Polski, który dostał notę "7,5". Najniższą ocenę w zespole ("6") dostał Zieliński. "Dobra druga połowa, gdy zaczął grać bliżej centrum. W pierwszej kompletnie anonimowy z wieloma stratami" - podsumowano występ byłego gracza Empoli.

Napoli wygrało na wyjeździe z Cagliari 1:0. Dla gospodarzy była to pierwsza domowa porażka w tym sezonie. Gracze Carlo Ancelottiego mają wciąż 8 punktów straty do lidera z Turynu. Dla Milika był to 8. gol w tym sezonie Serie A.

Czy Arkadiusz Milik zdobędzie w tym sezonie 15 goli w Serie A?