Coraz lepsza forma Jakuba Świerczoka. Polak zdobył bramkę dla Ludogorca Razgrad

W coraz lepszej formie znajduje się w grudniu Jakub Świerczok. 26-letni napastnik zdobył w niedzielę kolejną bramkę dla Ludogorca Razgrad. Na boisku przebywał również Jacek Góralski.

Michał Jankowski
Jakub Świerczok WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Świerczok
Ludogorec Razgrad pokonał 2:0 Dunaw Ruse. Jakub Świerczok zagrał w wyjściowym składzie i na boisku przebywał do 79. minuty. Do siatki rywala trafił w 16. minucie i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W podstawowym składzie Ludogorca zagrał również Jacek Góralski, który został zmieniony w 87. minucie. Wcześniej otrzymał zółtą kartkę.

Dla Jakuba Świerczoka był to dopiero trzeci ligowy gol w dwunastym meczu. Łącznie jednak w tym sezonie zdobył dziesięć bramek. Cztery trafiania dołożył w eliminacjach Ligi Mistrzów, dwa w Pucharze Bułgarii oraz jedno w Lidze Europy.

W ostatnich tygodniach Polak prezentuje się dużo lepiej. W pięciu poprzednich meczach ligi bułgarskiej i Ligi Europy zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty.

Ludogorets jest liderem tabeli po 20. kolejkach i ma sześć punktów przewagi nad CSKA Sofia.

Czy Jakub Świerczok podjął słuszną decyzję przechodząc do Ludogorca?