Lechia i Trefl zdominowały Gdańską Galę Sportu

Piłkarska Lechia i siatkarski Trefl zostały wybrane najlepszymi drużynami Gdańska w 2018 roku. Oba kluby zostały wyróżnione także w pozostałych kategoriach.

Dawid Borek
Dawid Borek
Piotr Nowakowski WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: Piotr Nowakowski
Na Gdańskiej Gali Sportu wręczano nagrody w sześciu kategoriach za 2018 rok - najlepszy sportowiec, sportowiec niepełnosprawny, trener, drużyna roku, osobowość oraz nadzieja.

W kategorii sportowiec roku triumfował Piotr Nowakowski (siatkówka - Trefl Gdańsk), który za swoimi plecami zostawił Flavio Paixao (piłka nożna - Lechia Gdańsk). Kolejne miejsca zajęli Mateusz Biskup i Miłosz Jankowski (wioślarstwo), Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (żeglarstwo) oraz Lukas Haraslin (piłka nożna).

Dwóch zwycięzców było za to w kategoriach drużyna i trener 2018 roku. Najlepszymi zespołami w Gdańsku uznano siatkarskiego Trefla i piłkarską Lechię, których trenerzy - Andrea Anastasi (Trefl) i Piotr Stokowiec (Lechia) odebrali nagrody za tytuł trenera roku.

Niepełnosprawnym sportowcem roku został wybrany tenisista Szansy Start Rafał Lis, natomiast w pozostałych dwóch kategoriach: osobowość roku oraz nadzieja, wyróżniono w sumie aż 32 sportowców.

Czy Nowakowski zasłużył na nagrodę sportowca roku 2018 w Gdańsku?