Wielki wyczyn Garetha Bale'a. Dołączył do elitarnych gron

Gareth Bale zabłysnął w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata 2018, w meczu Kashima Antlers - Real Madryt 1:3 kompletując hat-tricka. Dzięki niemu dołączył do dwóch elitarnych gron.

Dawid Borek
Dawid Borek
Gareth Bale Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Gareth Bale
Walijski piłkarz z fenomenalnej strony zaprezentował się w półfinale klubowych MŚ. Gareth Bale w 12 minut skompletował hat-tricka, pokonując bramkarza Kashima Antlers w 43., 53., i 55. minucie. Między innymi dzięki niemu Real Madryt zagra w finale Klubowych Mistrzostw Świata po raz czwarty z rzędu.

Wyczyn Bale'a w środowej konfrontacji oznacza, że Walijczyk został drugim w historii piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców w trzech edycjach tych rozgrywek (2014, 2017, 2018). Dotychczas w tym gronie znajdowali się tylko Cristiano Ronaldo (2008, 2016, 2017) i Lionel Messi (2009, 2011, 2015).

Na tym jednak nie koniec. Dzięki hat-trickowi Bale dołączył też do elitarnego grona zawodników, którzy strzelili trzy bramki w pojedynczym spotkaniu w ramach klubowych MŚ. Przed Walijczykiem dokonali tego wyłącznie Cristiano Ronaldo i Luis Suarez.

Real Madryt w finale KMŚ zmierzy się z mistrzem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Al-Ain. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 15:30. W nim Bale może pobić kolejny rekord, zostając najlepszym strzelcem w historii tych rozgrywek. Na ten moment ma na swoim koncie sześć bramek, tracąc do lidera tego rankingu - Cristino Ronaldo - tylko jednego gola.