The Championship: gol Pawła Wszołka i wygrana QPR. Zabójcza końcówka drużyny Mateusza Klicha

To była bardzo udana kolejka drużyn Polaków w The Championship. Paweł Wszołek zdobył gola w meczu, który jego Queens Park Rangers wygrał aż 3:0. Cieszyć może się też Mateusz Klich, którego Leeds United przeżyło niebywałą huśtawkę nastrojów.
Szymon Mierzyński
Paweł Wszołek Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Paweł Wszołek

Pawie pokonały u siebie Blackburn Rovers 3:2, choć w 90. minucie przegrywały jeszcze 1:2. Dopiero dublet Kemara Roofe'a w doliczonym czasie dał gospodarzom bezcenny triumf, dzięki któremu umocnili się na 1. miejscu w tabeli. Mają teraz 51 pkt. - o trzy więcej niż Norwich City. Mateusz Klich zagrał w środę w pełnym wymiarze.

Paweł Wszołek też zaliczył 90 minut i okrasił swój występ bramką dla Queens Park Rangers. Polak w pierwszej połowie otworzył wynik (tuż przed przerwą zobaczył jeszcze żółtą kartkę), a potem londyńczykom poszło już gładko i ostatecznie ograli na Loftus Road Ipswich Town aż 3:0. W zespole gości zabrakło Bartosza Białkowskiego, który zasiadł na ławce rezerwowych.

Niemal całe spotkanie rozegrał Kamil Grosicki. Hull City reprezentanta naszego kraju zwyciężyło na wyjeździe Preston North End 2:1. Skrzydłowy pojawił się w podstawowym składzie i zszedł w doliczonym czasie (zastąpił go Reece Burke).

Dżokerem był z kolei Paweł Olkowski. Były obrońca 1.FC Koeln zameldował się na boisku w 67. minucie (za Andrewa Taylora), a jego Bolton Wanderers pokonał Rotherham United 2:1.

Bolton Wanderers - Rotherham United 2:1 (1:1)
1:0 - Sammy Ameobi 34'
1:1 - Will Vaulks 37'
2:1 - Gary O'Neil 65'

Leeds United - Blackburn Rovers 3:2 (1:0)
1:0 - Derrick Williams (sam.) 33'
1:1 - Charles Mulgrew (k.) 47'
1:2 - Charles Mulgrew 90'