The Championship: niespodzianka w "polskim" meczu. Drużyna Kamila Grosickiego lepsza od lidera

"Polski" mecz w The Championship dla drużyny Kamila Grosickiego. Jego Hull City sprawiło sporą niespodziankę i pokonało na wyjeździe Leeds United Mateusza Klicha 2:0.
Szymon Mierzyński
Reuters / Ed Sykes / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City

Obaj nasi reprezentanci pojawili się w podstawowych składach swoich zespołów, lecz nie odegrali głównych ról. Wszystkie laury zebrał Jarrod Bowen, który ustrzelił dublet i zapewnił Tygrysom pełną pulę.

"Grosik" spędził na boisku 74 minuty (otrzymał żółtą kartkę), po czym został zmieniony przez Erica Lichaja. Mateusz Klich natomiast zagrał w pełnym wymiarze.

Mimo porażki z Hull, Pawie zachowały 1. miejsce w tabeli The Championship i mają trzy punkty przewagi nad Norwich City, które przegrało z Derby County 3:4.

90-minutowy występ zaliczył Paweł Wszołek, a jego Queens Park Rangers zremisowało bezbramkowo z Reading FC.

W sobotę nie zagrali Paweł Olkowski oraz Bartosz Białkowski. Bolton Wanderers tego pierwszego podzieliło się punktami ze Stoke City (0:0), zaś Ipswich Town 31-letniego bramkarza uległo na wyjeździe Middlesbrough (0:2).

Bolton Wanderers - Stoke City 0:0

Leeds United - Hull City 0:2 (0:1)
0:1 - Jarrod Bowen 25'
0:2 - Jarrod Bowen 58'

Middlesbrough - Ipswich Town 2:0 (1:0)
1:0 - Jordan Hugill (k.) 37'
2:0 - Marcus Tavernier 72'

Queens Park Rangers - Reading FC 0:0

Czy Leeds United awansuje do Premier League?