Media: Jan Bednarek nie wyróżnił się. Bramkarz najjaśniejszym punktem w Southampton

Southampton nie zaskoczył i przegrał 1:3 z Manchesterem City. Angielskie media nie obwiniają Jana Bednarka za żadną ze straconych bramek.

Maciej Siemiątkowski
Jan Bednarek w dyskusji z arbitrem podczas meczu Southampton - Manchester City Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Jan Bednarek w dyskusji z arbitrem podczas meczu Southampton - Manchester City
Nowy trener Southampton FC nie boi się stawiać na Jana Bednarka. Ralf Hasenhuettl ufa reprezentantowi Polski i kolejny raz wystawił go w pierwszym składzie. Tym razem na mecz z Manchesterem City. Ekipa Pepa Guardioli zapewniła sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie i wygrała 3:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w - jak to określiło "Sky Sports" - dramatycznej końcówce pierwszej połowy. To w ostatnich minutach przed przerwą The Citizens zdobyli bramki nr 2 i 3.

Brytyjczycy nie obwiniają Bednarka za żadnego ze straconych goli. Zarówno "Sky Sports" jak i "Daily Mail" oceniły Bednarka na 6 w 10-stopniowej skali. Polak znacząco nie odstaje od pozostałych kolegów z bloku defensywy.

Zamiast tego media zwracają uwagę na zmarnowaną okazję Charlieego Austina z początku meczu. Napastnik nie poradził sobie z przyjęciem piłki i nie zagroził bramce Edersona. Chwilę po tym padła pierwsza bramka dla przyjezdnych.

Zdecydowanie najjaśniejszym punktem Świętych okazał się bramkarz Alex McCarthy. 29-latek popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i zapracował na notę 7 i 7,5. Jednak zawodnikiem meczu został pomocnik Manchesteru City, David Silva. Hiszpan wrócił do wyjściowej jedenastki Obywatel. - Był pewnym punktem zespołu, który zdominował pierwszą połowę - czytamy. 32-latek dostał najwyższą notę również od dziennikarzy "Daily Mail".

Sky Sports:

[b]Southampton: [/b]McCarthy (7), Ramsey (6), Bednarek (6), Stephens (5), Targett (6), Romeu (7), Elyounoussi (6), Lemina (6), Hojbjerg (6), Ward-Prowse (6), Austin (6).

Manchester City: Ederson (7), Danilo (7), Kompany (6), Laporte (6), Zinchenko (6), Bernardo Silva (7), Fernandinho (7), Silva (8), Mahrez (6), Aguero (7), Sterling (7).

Daily Mail:

Southampton: McCarthy (7.5), Ramsay (6), Stephens (6), Bednarek (6), Targett (6.5), Hojbjerg (6.5), Romeu (5.5), Lemina (5), Ward-Prowse (6.5), Elyounoussi (6), Austin (6).

Manchester City: Ederson (7), Danilo (6.5), Kompany (6), Laporte (6.5), Zinchenko (6), Fernandinho (8), Mahrez (6.5), Bernardo Silva (7.5), David Silva (8.5), Sterling (7.5), Aguero (7).

Czy Jan Bednarek zachowa miejsce w pierwszym składzie Świętych do końca sezonu?