The Championship: druga z rzędu porażka Leeds United po szalonym meczu, Mateusz Klich z asystą

Szalony mecz na City Ground w Nottingham. W 26. kolejce The Championship Leeds United w pewnym momencie meczu prowadziło z Forest 2:1, by ostatecznie przegrać 2:4. Asystę podczas tego spotkania zaliczył Mateusz Klich, który rozegrał całą potyczkę.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Matthew Lewis / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Zespół Leeds był faworytem wtorkowego starcia w Nottingham i przystępował do rywalizacji z chęcią rehabilitacji za ostatnią porażkę 0:2 z Hull City. Natomiast zawodnicy Forest pragnęli przerwać serię pięciu kolejnych spotkań bez zwycięstwa, co im się udało zrealizować.

Potyczka źle rozpoczęła się dla podopiecznych Marcelo Bielsy, którzy już w 5. minucie stracili bramkę. Fatalnie w obronie zachował się Adam Forshaw, zagrywając zbyt krótko piłkę do swojego bramkarza - Baileya Peacocka-Farrella. Tę pomyłkę skrzętnie wykorzystał Jack Colback, który przechwycił futbolówkę, minął golkipera i wpakował piłkę do siatki.

Przyjezdni chcieli szybko odpowiedzieć rywalowi i byli tego bliscy w 16. minucie konfrontacji. Jednakże piłka po uderzeniu Barry'ego Douglasa z rzutu wolnego minimalnie minęła słupek bramki Nottingham Forest.

Klich i spółka mieli więcej z gry, dłużej utrzymywali się przy futbolówce, ale nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi golem. Na domiar złego od 42. minuty musieli sobie radzić bez Kalvina Philipsa, który otrzymał czerwoną kartkę za ostry, bezmyślny faul. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony piłkarze Leeds ruszyli mocno do przodu. Najpierw ostrzeżenie miejscowej ekipie wysłał Kemar Roofe, który huknął z 17. metra, lecz obronił do boku Costel Pantilimon.

Chwilę później Pantilimon kapitulował po płaskim strzale w wykonaniu Jacka Clarke'a (pojawił się na boisku w 46. minucie), a asystę przy tym trafieniu (szóstą w sezonie) zaliczył Mateusz Klich. Goście nie zamierzali zwalniać tempa i w 65. minucie prowadzili 2:1 po golu autorstwa Egzijana Alioskiego.

Drużyna Nottingham Forest nie poddała się i w ciągu kolejnych dwunastu minut odwróciła losy tego meczu. Gole strzelili kolejno Jack Colback, Daryl Murphy oraz Ben Osborn, którego trafienie od poprzeczki w prawy górny róg było przedniej urody i ustaliło wynik tej batalii.