The Championship: dwa gole i asysta Kamila Grosickiego! Paweł Wszołek również asystował

Bardzo dobry Nowy Rok w The Championship dla polskich piłkarzy. Kamil Grosicki zdobył dwie bramki dla Hull City i zaliczył asystę podczas meczu z Bolton Wanderers (Olkowski). Również asystę na swoje konto dopisał Paweł Wszołek z Queens Park Rangers.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Hull przedłużyło swoją zwycięską serię na zapleczu Premier League do pięciu wygranych z rzędu. Tym razem Tygrysy zdemolowały Bolton Pawła Olkowskiego (wszedł na murawę w 82. minucie starcia), triumfując aż 6:0.

Znakomite zawody rozegrał Grosicki, który strzelił 2 gole (w 29. i 63. minucie) oraz asystował przy trafieniu Evandro w 62. minucie. Obecny bilans "Grosika" w drugiej lidze angielskiej to 4 bramki i 4 asysty w 19 konfrontacjach.

Zespół QPR zremisował na wyjeździe 2:2 z Aston Villą, zaś przy bramce Eberechiego Eze'a asystował Paweł Wszołek (grał do 77. minuty starcia). Wszołek w tym sezonie 4 razy trafił do siatki rywali i zaliczył 3 asysty w 19 meczach.

Już piętnastą porażkę w sezonie poniosła ekipa Ipswich Town, która przegrała 2:3 z Millwall FC. Bartosz Białkowski już szóste spotkanie z rzędu spędził na ławce rezerwowych.

Liderem The Championship jest Leeds United (51 pkt). Queens Park Rangers (39 pkt) jest 9., Hull City (36 pkt) zajmuje 13. miejsce, Bolton Wanderers (22 pkt) plasuje się na 22. lokacie, zaś Ipswich Town (15 pkt) znajduje się na ostatniej - 24. - pozycji.

6:0 - Nouha Dicko 83'

*Kamil Grosicki (Hull City) rozegrał cały mecz, Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) grał od 82. minuty meczu.

Aston Villa - Queens Park Rangers 2:2 (1:1)
1:0 - Tammy Abraham 21'
1:1 - Luke Freeman 41'
1:2 - Eberechi Eze 57'
2:2 - Tammy Abraham 75'

*Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) grał do 77. minuty meczu.

Ipswich Town - Millwall FC 2:3 (1:0)
1:0 - Jack Lankester 2'
1:1 - Shane Ferguson 60' (k.)