Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kibice Wisły otrzymali od klubu 40 tys. zł. "Przyszli w towarzystwie wysoko postawionych Sharksów"

Piłkarze cały czas czekają na zaległe pensje, a okazuje się, że poprzednie władze Wisły Kraków nie zapomniały o kibicach. Po meczu z Lechem Poznań swoją działkę dostało SKWK.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
kibice Wisły Kraków Newspix / BARTEK ZIOLKOWSKI / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków

Tak wynika z informacji, które przekazał dziennikarz TVN, Szymon Jadczak. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków otrzymało pieniądze po meczu z Lechem Poznań, który odbył się 21 grudnia. Władze "Białej Gwiazdy" przekazały 40 tys. złotych w gotówce.

Sprawa będzie wyjaśniana przez policję. Śledczy mają ustalić, za co zostały wypłacone pieniądze. Zbadane również będzie, czy nie było to działanie na szkodę innych wierzycieli.

Pierwsze informacje o przekazaniu pieniędzy po meczu z Lechem pojawiły się w grudniu. Wtedy informowano, że wykonano przelew na konto SKWK w wysokości 300 tys. zł. Stowarzyszenie jednak szybko zdementowało te doniesienia. Na dowód przedstawiono zdjęcie z konta bankowego, na którym nie było wpływu takich środków.

W Krakowie od samego rana trwa wielka akcja policji. Przeszukiwane są siedziby Towarzystwa Sportowego oraz spółki, a także mieszkania prywatne. Funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty związane z działalnością klubu.

- Prowadzimy czynności na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Zabezpieczamy dokumentację klubową - mówi nam rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. Sebastian Gleń.

Na temat podejrzanych powiązań poprzednich władz klubu ze środowiskiem kibicowskim mówi się od dawna. Wisłą mieli sterować bandyci, którzy działają w grupie "Sharks". Kilka dni temu nowy prezes Rafał Wisłocki rozwiązał umowę o współpracy z SKWK.

ZOBACZ WIDEO Sytuacja Wisły Kraków to telenowela. "Opuścisz jeden dzień i jesteś zagubiony"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter/TVN 24
Komentarze (10):
 • Andrzej Dzikliński Zgłoś komentarz
  postawić Wiśle zarzut grupy zorganizowanej o strukturze mafijnej
  • Lothar Zgłoś komentarz
   Z info wynika, że były to transakcje z ręki do ręki. Z informacji wynika, że delegacja z szarksami czyli rekinami szli na bezczelnego. Tak naprawdę ciekawe ile w ten sposób dostali, ale
   Czytaj całość
   pytanie za co. Można odnieść wrażenie, że to jacyś zawodowi kibice. Tezy zawarte w ostatnich artykułach medialnych po prostu zwalaja z nóg, piłkarski poker to przy tym to nic. Pytanie jest inne, czy Wisła Kraków jest ewenementem w skali kraju, czy to jest zwykła piłkarska codzienność. Pytanie jest o tyle zasadne, ponieważ w artykułach np.Dariusza Tuximka padły takie sugestie.
   • Lothar Zgłoś komentarz
    Przecież źródłem pieniędzy dla klubów są kibice. Np. Manchester United najbogatszy, i najlepiej zarządzany klub czerpie przychody nie tylko z biletów, kontraktów reklamowych,
    Czytaj całość
    pieniędzy od sponsorów. Ale z szeregu innych źródeł czytaj biznesów które prowadzi np. Własna telewizja. Były projekty Pay per view, Sprzedaż koszulek sprzedaż gadżetów etc. Etc.. Kibice i sympatycy Manchesteru United to przede wszystkim klienci na co dzień kupujący ich produkty. Dzięki kontraktów reklamowym, a więc umieszczenie logo firm na koszulkach, na rękach przy boisku sponsorzy zyskują duzi większą sprzedaż i za to płacą finalnie klienci czyli kibice, którzy też swoją postawa konsumencka zachęcają innych do korzystania z usług tego czy innego sponsora. I tak kręci się piłkarski biznes.
    • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
     Co znajdzie Zebro w papierach stowarzyszenia i czy wogole znajdzie jakies papiery bo nie wyklucm, że działali bez zbędnej biurokracji jak to w mafii bywa,pokwitowanim jst pryjazny usmiech
     Czytaj całość
     miśkaa a brak pokwitowania to maczetaaaą w pusty czerep
     • trol warmiński Zgłoś komentarz
      No i git , dobrze ze jest hajs , bo akurat maczeta mi się wyszczerbiła.
      • jaco68 Zgłoś komentarz
       wszystkie te klubiki wisła ,legia gdzie rządzą prawdziwi polacy (czyt.MAFIA) powinno się zaorać szkoda tylko prawdziwych KIBICÓW!!!!!
       • Marcinek36 Zgłoś komentarz
        Kibole też zaległe pensje dostali. Czterdzieści koła piechotą nie chodzi.
        • Pawel Mendyk Zgłoś komentarz
         • Grzegorz Dąbrowski Zgłoś komentarz
          Parodia klubu
          • Andreas Hendzel Zgłoś komentarz
           Czas by Wisła popłynęła a winni tego posiedzieli za korupcje .
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×