KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Marcin Animucki o Wiśle Kraków: Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia

- Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia. Jest szansa na to, że Wisła utrzyma się w najwyższej klasie rozgrywkowej - mówi o krakowskim klubie Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Marcin Animucki Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Marcin Animucki

We wtorek, w warszawskiej siedzibie organizatora rozgrywek, doszło do spotkania Rafała Wisłockiego, nowego prezesa Wisły Kraków z Marcinem Animuckim, prezesem Ekstraklasy SA, podczas którego dyskutowano nad scenariuszami wyjścia z sytuacji kryzysowej, w której znalazł się krakowski klub z Reymonta 22.

- Z Rafałem Wisłockim pozostajemy w kontakcie od momentu powołania go na fotel prezesa Wisły i poszukujemy rozwiązania sytuacji, aby krakowski klub mógł kontynuować udział w rozgrywkach w sezonie 2018/2019 - przyznał Animucki.

- Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia. Staraliśmy się na bazie naszego doświadczenia podpowiedzieć kroki, których realizacja pozwoli Wiśle na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Uważamy, że jest na to szansa. Podstawą jest oczywiście spełnienie wymogów licencyjnych PZPN, co jest w naszym przekonaniu możliwe. Na pewno będziemy też służyć dalszym wsparciem, jeśli tylko będzie taka potrzeba - dodał prezes Ekstraklasy SA.

W miniony czwartek, ze względu na wynikłą z niedoszłej sprzedaży Wisły niejasną sytuację organizacyjno-prawną klubu, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zawiesiła licencję Białej Gwiazdy na grę w Lotto Ekstraklasie. Krakowianie odzyskają licencję i przystąpią do rundy wiosennej, jeśli przedstawią wiarygodne dokumenty dotyczące jej statusu właścicielskiego i struktury organizacyjnej. Pierwsze spotkanie przedstawicieli klubu z Komisją ma się odbyć w piątek.

Ekstraklasa SA nie po raz pierwszy pomaga Wiśle. W lipcu minionego roku, w trakcie kryzysu stadionowego, gdy Białej Gwieździe groziła wyprowadzka z Reymonta 22, pomogła klubowi zażegnać spór z krakowskim magistratem dotyczący zaległości za wynajem stadionu. Spółka zobowiązała się spłacić do 2020 roku zadłużenie Wisły KiT-u pieniędzmi, które miałyby w przyszłości trafić do klubu z tytułu występów w Lotto Ekstraklasie.

ZOBACZ WIDEO Sytuacja Wisły Kraków to telenowela. "Opuścisz jeden dzień i jesteś zagubiony"

Czy Wisła Kraków przystąpi do rundy wiosennej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Ekstraklasa SA
Komentarze (11)
 • hajlander Zgłoś komentarz
  " Spółka zobowiązała się spłacić do 2020 roku zadłużenie Wisły KiT-u pieniędzmi, które miałyby w przyszłości trafić do klubu z tytułu występów w Lotto Ekstraklasie" Tzn, że
  Czytaj całość
  Wisła ma abonament na grę ekstraklasie? A jeśli spadnie to pieniędzy za grę nie będzie i co wtedy? No coś tu "wałem" zalatuje.
  • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
   Czasmi najlepsza pomoc do kopnięcie stołka pod szubienicą tak aby stare odeszlo a nowe miało miejsce
   • Łysy.84 Zgłoś komentarz
    Najlepiej niech cala Polska się zrzuci na ten milicyjny złodziejski klub zakontraktują piłkarzy za 100 tys na miesiac jeden i za rok znów będą żebrać rekiny biznesu
    • JARKO Zgłoś komentarz
     Dlaczego nie pomagano Poloni Warszawa czy Ruchowi? Może z Wisłą zamieszanych jest wiele więcej osób
     • Wojbor73 Zgłoś komentarz
      A gdzie była ekstraklasa i PZPN kiedy spuszczano ŁKŚ, Widzew, Zagłębie Sosnowiec a wcześniej Lechie? Dzisiaj wszyscy żałują tej Wisły, a prawda jest taka jaka jest, oddali klub
      Czytaj całość
      pseudokibicom. Niech następni dają kasę a rekiny zarobione.
      • Emiliano Zgłoś komentarz
       Myślę, że Animucki dostał już listy ze zdjęciami tasaków i rozpiską, który tasak do której części jego ciała będzie używany.
       • Adam Stankiewicz Zgłoś komentarz
        Czemu i dlaczego bo ktos sie oblowwil ten los spotkal lechie widzew gks katowice zaczynali od 0
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×