The Championship: wygrana Leeds United, 90 minut Mateusza Klicha

Leeds United wykonało kolejny krok do awansu do Premier League. Drużyna Mateusza Klicha pokonała Derby County 2:0, a Polak spędził na boisku 90 minut.

Szymon Mierzyński
Mateusz Klich i piłkarze Leeds United Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Mateusz Klich i piłkarze Leeds United
28-letni pomocnik nie był tym razem pierwszoplanową postacią ekipy Marcelo Bielsy, w głównych rolach wystąpili inni. W 20. minucie wynik otworzył Kemar Roofe, zaś tuż po przerwie strzałem z najbliższej odległości ustalił go Jack Harrison.

Mateusz Klich zaliczył w piątek 27. występ w obecnym sezonie zaplecza angielskiej ekstraklasy (grał w każdym ligowym spotkaniu) i do tej pory uzbierał pięć goli oraz sześć asyst.

Leeds w pełni zasłużenie zwyciężyło 2:0, bo było zdecydowanie lepsze niż bezbarwny zespół Franka Lamparda.

Pawie mają teraz 54 pkt - o pięć więcej niż zajmujące 2. pozycję Norwich City, które w sobotę zmierzy się na wyjeździe z West Bromwich Albion.

Leeds United - Derby County 2:0 (1:0)
1:0 - Kemar Roofe 20'
2:0 - Jack Harrison 47'

Czy Leeds United awansuje do Premier League?