Takie gole nie zdarzają się często. W roli głównej bramkarz

Takie bramki w piłce nożnej ogląda się niezwykle rzadko. Czego dokonał golkiper północnoirlandzkiego Glentoran FC? Zobaczcie sami!

Dawid Borek
Dawid Borek
Takie gole nie zdarzają się często Twitter / BBC Sport / Takie gole nie zdarzają się często
Mecz Institute FC - Glentoran FC w ramach 25. kolejki północnoirlandzkiej NIFL Premiership (najwyższa klasa rozgrywkowa). W 10. minucie bramkarz gości, Elliot Morris, wyprowadza piłkę z własnej połowy i wtedy zaczynają dziać się cuda.

Futbolówka pięknym, wysokim lotem, podróżuje w kierunku bramki gospodarzy, pokonując zbyt daleko ustawionego golkipera miejscowej drużyny. Ten co prawda starał się jeszcze wybić piłkę przed wpadnięciem do siatki, jednak nic nie zdziałał.

Reakcja Morrisa? Wielka radość. Świętujący 38-latek, wymachując rękoma, przebiegł się po boisku, zbierając owacje nawet od kibiców gospodarzy. W pełni zasłużył, bo takie gole nie zdarzają się często.

Koniec końców Glentoran FC wygrało na wyjeździe z Institute FC 2:0. Drugą bramkę dla gości w 87. minucie strzelił Paul O'Neill.