Puchar Anglii: grad goli w powtórzonych meczach III rundy

Newcastle United, Sheffield Wednesday i Shrewsbury Town w 1/16 finału Pucharu Anglii. Wszystkie te zespoły wywalczyły awans w powtórzonych meczach, w których padło w sumie aż dwanaście goli.

Szymon Mierzyński
piłkarze Newcastle United Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Newcastle United
Na Ewood Park rywalizacja trwała 120 minut, bo choć Sroki prowadziły już 2:0, to jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się wyrównać i ten wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. W dogrywce lepsi byli jednak podopieczni Rafaela Beniteza i to oni uzyskali awans. W następnej fazie zmierzą się u siebie z Watfordem.

Sheffield Wednesday pokonało na wyjeździe Luton Town 1:0 i w nagrodę w kolejnej rundzie zaliczy bardzo atrakcyjne starcie z Chelsea.

Do sporej niespodzianki doszło na Britannia Stadium. Występujące na co dzień w The Championship Stoke City prowadziło ze Shrewsbury Town (League 1, jedna klasa niżej) już 2:0, mimo to poległo ostatecznie 2:3 i odpadło z rywalizacji. Gości zaś czeka teraz potyczka z Wolverhampton Wanderers.

W środę odbędzie się ostatni powtórzony mecz III rundy. Southampton Jana Bednarka podejmie Derby County.

POWTÓRZONE MECZE III RUNDY PUCHARU ANGLII:

Blackburn Rovers - Newcastle United 2:4 (2:2, 2:2, 2:3)
0:1 - Sean Longstaff 1'
0:2 - Callum Roberts 22'
1:2 - Adam Armstrong 33'
2:2 - Darragh Lenihan 45+1'
2:3 - Joselu 105+3'
2:4 - Ayoze Perez 106'

Luton Town - Sheffield Wednesday 0:1 (0:0)

2:3 - Josh Laurent 81'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Która drużyna uzupełni stawkę 1/16 finału Pucharu Anglii?