Wysokie noty Arkadiusza Milika. "To potwór"

Włoskie media zgodnie wybrały Arkadiusza Milika najlepszym piłkarzem niedzielnego meczu Napoli - Lazio (2:1). Polski napastnik strzelił 11. gola w tym sezonie. "To potwór" - opisują dziennikarze.

Tomasz Skrzypczyński
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
To była magia. W 37. minucie Arkadiusz Milik ustawił piłkę 20 metrów od bramki Thomasa Strakoshy i cudownym strzałem z lewej nogi podwyższył prowadzenie SSC Napoli w hicie kolejki z Lazio Rzym.

Ostatecznie gospodarze wygrali 2:1 i to właśnie polski napastnik został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania.

Włoscy dziennikarze chwalą go nie tylko za piękną bramkę, ale za grę w całym meczu. Milik był aktywny od początku i ciągle stwarzał zagrożenie w polu karnym gości. Tylko w pierwszej połowie raz obił poprzeczkę a innym razem słupek.

"To potwór" - opisuje jego grę serwis telewizji Fox Sports. "Tworzył pod bramką Lazio prawdziwy huragan, wszędzie było go pełno. Strzelił pięknego gola z rzutu wolnego, tego dnia po prostu się bawił" - czytamy.

Ich zdaniem Milik zasłużył na notę "7,5", najwyższą w drużynie.

Podobnie ocenił go serwis calciomercato.com. "Strzał z rzutu wolnego to było arcydzieło" - podsumowano i również wybrano go najlepszym piłkarzem meczu.

"Cały czas pod grą, cały czas stwarzał zagrożenie. Gol z rzutu wolnego? To była prawdziwa perła" - opisali dziennikarze włoskiej odsłony serwisu telewizji Eurosport (również "7,5").

Pełne 90 minut na boisku spędził także Piotr Zieliński. Reprezentant Polski rozegrał solidne zawody i otrzymał niezłe noty od włoskich mediów, między 6 i 6,5. "Był aktywny i choć miewał nieudane dryblingi, to podejmował ryzyko, starał się" - podsumowano.

W najbliższej kolejce Napoli czeka kolejny ciężki mecz, tym razem z Milanem.

Czy Arkadiusz Milik strzeli w tym sezonie co najmniej 15 bramek w Serie A?