Bundesliga: Eintracht dwukrotnie odrobił straty i pozostaje w grze o Ligę Mistrzów

W meczu 19. kolejki Bundesligi Eintracht Frankfurt dwukrotnie przegrywał z Werderem Brema, ale zdołał odrobić straty i zremisował 2:2.

Łukasz Witczyk
Maximilian Eggestein (w środku) oraz Makoto Hasebe (z lewej) i David Abraham (z prawej) PAP/EPA / DAVID HECKER / Na zdjęciu: Maximilian Eggestein (w środku) oraz Makoto Hasebe (z lewej) i David Abraham (z prawej)
Przed tym spotkaniem wyżej w ligowej tabeli sklasyfikowany był Eintracht Frankfurt, który nie ukrywa swoich wysokich aspiracji. Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Niemiec miał szansę na to, by awansować do pierwszej czwórki, co premiowane jest grą w Lidze Mistrzów. Werder Brema po dobrym początku sezonu wyraźnie spuścił z tonu i jest obecnie drużyną z środka tabeli.

To jednak Werder lepiej rozpoczął spotkanie. W 27. minucie Martin Harnik dograł do Maximiliana Eggesteina, a ten bez większych problemów minął trzech obrońców i pokonał golkipera Eintrachtu. Frankfurtczycy rzucili się do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Ante Rebić huknął z szesnastu metrów i nie dał szans bramkarzowi.

Po przerwie znów Werder jako pierwszy zadał cios. Kontrę gospodarzy na bramkę zamienił Harnik, który najpierw wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, następnie ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W 68. minucie było już 2:2, kiedy to jedenastkę na gola zamienił Sebastien Haller. Więcej goli już nie padło, a remis nie zadowolił żadnej ze stron.

Werder Brema - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)
1:0 - Maximilian Eggestein 27'
1:1 - Ante Rebić 35'
2:1 - Martin Harnik 52'
2:2 - Sebastien Haller (k.) 68'

Czy Eintracht Frankfurt wywalczy awans do europejskich pucharów?