Bundesliga: pogrom w Duesseldorfie, zabójczy kwadrans RB Lipsk

W meczu 19. kolejki Bundesligi Fortuna Duesseldorf przegrała u siebie z RB Lipsk 0:4. Już po 16 minutach zespół Marcina Kamińskiego stracił trzy gole i nie zdołał odrobić strat.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Fortuna Duesseldorf wygrała cztery ostatnie mecze i odskoczyła od strefy spadkowej. Fani beniaminka wierzyli, że w starciu z RB Lipsk gospodarze podtrzymają dobrą passę. Jednak już w 2. minucie ekipa z Lipska objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalny błąd popełnił Michael Rensing, a w polu karnym najlepiej zachował się Yussuf Poulsen, który zdobył gola.

Kilka chwil później było już 2:0. Indywidualną akcję przeprowadził Ibrahima Konate, a piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Po 16 minutach RB Lipsk prowadził już 3:0. Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Poulsen, który wygrał pojedynek z Marcinem Kamińskim i następnie pokonał bramkarza.

Trzy szybko zdobyte bramki sprawiły, że mecz został rozstrzygnięty. Fortuna nie była w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem, a goście mieli kilka szans, by podwyższyć prowadzenie. To udało się im w 68. minucie, gdy Konrad Laimer wykorzystał kolejny błąd Rensinga.

Fortuna Duesseldorf - RB Lipsk 0:4 (0:3)
0:1 - Yussuf Poulsen 2'
0:2 - Ibrahima Konate 9'
0:3 - Yussuf Poulsen 16'
0:4 - Konrad Laimer 68'

Czy Fortuna Duesseldorf utrzyma się w Bundeslidze?