Kolejna kontuzja w Arsenalu. Sokratis Papastathopoulos nie zagra przez miesiąc

Obrońca Arsenalu FC, Sokratis Papastathopoulos, nie będzie najlepiej wspominać piątkowego meczu Pucharu Anglii z Manchesterem United. Jego drużyna przegrała (1:3), a on sam nabawił się kontuzji kostki.

Sebastian Zwiewka
kontuzjowany Sokratis Papastathopoulos Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: kontuzjowany Sokratis Papastathopoulos
Grecki stoper jest wykluczony z gry na miesiąc. Unai Emery ma duże kłopoty z zestawieniem linii obrony, ponieważ w tym samym spotkaniu urazu twarzy doznał Laurent Koscielny. Francuz miał nieprzyjemne starcie z Romelu Lukaku. Wcześniej wyeliminowani do końca sezonu zostali: Rob Holding i Hector Bellerin. Taka sytuacja nie napawa optymizmem kibiców "Kanonierów".

Sokratis skręcił kostkę i opuścił boisko już w 21. minucie. Piłkarz ma wrócić do treningów pod koniec lutego. Nie wiadomo jeszcze, jak długa przerwa czeka Koscielnego, który zagrał do 64. minuty.

Są też lepsze informacje. Henrich Mchitarjan wrócił już do treningów, a Danny Welbeck powoli dochodzi do zdrowia po operacji. Arsenal FC kolejne spotkanie zagra już we wtorek. Londyńczycy będą walczyć o ligowe punkty na własnym stadionie z otwierającym strefę spadkową Cardiff City.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Unai Emery powinien jeszcze w tym miesiącu kupić obrońcę?