The Championship: szczęśliwy remis Boltonu Wanderers, Paweł Olkowski sprokurował rzut karny

Bolton Wanderers rozpaczliwie walczy o utrzymanie w The Championship. Drużyna Pawła Olkowskiego dopiero w doliczonym czasie uratowała remis 1:1 w starciu z Reading FC, a Polak sprokurował rzut karny.

Szymon Mierzyński
Paweł Olkowski (z lewej) i Callum O'Dowda (z prawej) Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Paweł Olkowski (z lewej) i Callum O'Dowda (z prawej)
To była 74. minuta. Były zawodnik 1.FC Koeln sfaulował w obrębie szesnastki Garatha McCleary'ego, a z "wapna" do siatki trafił Nelson Oliveira.

Goście byli o krok od wygranej, jednak stracili ją w 92. minucie, gdy po asyście Sammy'ego Ameobiego wyrównał Jack Hobbs.

Paweł Olkowski zaczął rywalizację w podstawowym składzie Kłusaków i grał do 79. minuty (zastąpił go Josh Magennis). To był dla 28-letniego obrońcy 27. występ w trwającym sezonie The Championship (dotąd zdobył jednego gola i dołożył do niego trzy ostatnie podania).

Bolton zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 23 pkt. Od bezpiecznej strefy dzielą go dwa "oczka".

Bolton Wanderers - Reading FC 1:1 (0:0)
0:1 - Nelson Oliveira (k.) 74'
1:1 - Jack Hobbs 90+2'

->Puchar Ligi Francuskiej: AS Monaco za burtą, koszmarny wieczór Kamila Glika

->Premier League: koniec zwycięskiej serii Manchesteru United. Remis uratowany w końcówce

Czy Bolton Wanderers utrzyma się w The Championship?