Premier League: koniec zwycięskiej serii Manchesteru United. Remis uratowany w końcówce

Nie było dziewiątego z rzędu zwycięstwa Manchesteru United. Czerwone Diabły niespodziewanie zremisowały z Burnley 2:2. Gospodarze punkt uratowali po dwóch golach w końcówce.

Michał Piegza
Ben Mee (z lewej) i Marcus Rashford (z prawej) Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Ben Mee (z lewej) i Marcus Rashford (z prawej)
Wydawało się, że we wtorkowy wieczór Manchester United czeka spacerek i przedłużenie świetnej serii pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera nie będzie większym problemem. Tym bardziej, że kilka dni temu Czerwone Diabły w Pucharze Anglii pokonali walczący o utrzymanie Burnley 5:0.

Pierwsza połowa rozczarowała. Zespoły stworzyły sobie niewiele okazji bramkowych. W 9. minucie po podaniu Romelu Lukaku sam na sam z bramkarzem znalazł się Marcus Rashford, który uderzył obok Toma Heatona, ale nie trafił w bramkę. Pięć minut przed przerwą do siatki Burnley trafił Paul Pogba. Gol nie został jednak uznany, sędzia zauważył, że Francuz był na spalonym.

Druga połowa rozpoczęła się sensacyjnie. W 51. minucie piłkę przed własnym polem karnym dał sobie odebrać Andreas Pereira. Na bramkę ruszył z nią Jack Cork, zagrał do Ashley Barnesa, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Davida de Geę.

Po stracie gola gospodarze mieli sporo czasu na odrobienie strat, ale długo nie potrafili sobie stworzyć okazji na wyrównanie. Najlepszą miał w 67. minucie Lukaku, którego uderzenie kapitalnie obronił Heaton.

Kiedy wydawało się, że United w końcu wyrówna, wynik podwyższyli goście. W 81. minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową w bramce tuż przy słupku umieścił Chris Wood.

Niewielu wierzyło, że gospodarze podniosą się z kolan. Tak się jednak stało. Miejscowych w końcówce stać było na zdobycie dwóch goli. W 87. minucie w polu karnym sfaulowany został Jesse Lingard, a "jedenastkę" wykorzystał Pogba. W doliczonym czasie do remisu doprowadził Victor Lindelof, który dobił do bramki odbity przez bramkarza strzał Alexisa Sancheza.

Manchester United stracił pierwsze punkty pod wodzą Solskjaera. Wcześniej wygrał osiem spotkań z rzędu. Zespół wciąż jest jednak niepokonany od kiedy na trenerskiej ławce zasiadł Norweg.

Manchester United - Burnley FC 2:2 (0:1)
0:1 - Barnes 51'
0:2 - Wood 81'
1:2 - Poga (k.) 87'
2:2 - Lindelof 90+2'

Manchester United: David de Gea -  Ashley Young, Victor Lindelof, Phil Jones, Luke Shaw - Andreas Pereira (63' Jesse Lingard), Nemanja Matić, Paul Pogba - Juan Mata, Romelu Lukaku (67' Alexis Sanchez), Marcus Rashford.

Burnley FC: Tom Heaton - Phil Bardsley, James Tarkowski, Ben Mee, Charlie Taylor - Jeff Hendrick, Ashley Westwood, Jack Cork - Dwight McNeil (78' Johann Gudmundsson), Ashley Barnes, Chris Wood.

Żółte kartki: Mata (United) oraz Taylor, Barnes, Cork (Burnley).