Wzruszające sceny na meczu FC Nantes. Oddano hołd zaginionemu Emiliano Sali

W 9. minucie meczu Nantes - St. Etienne sędzia przerwał rywalizację, by oddać hołd zaginionemu Emiliano Sali. Zobacz wzruszające obrazki ze spotkania ligi francuskiej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
baner ku czci Emiliano Sali PAP/EPA / EDWARD BOONE / Na zdjęciu: baner ku czci Emiliano Sali
Napastnik Emiliano Sala w zespole FC Nantes występował z numerem "9" na plecach. Z tego względu, w 9. minucie spotkania z AS Saint-Etienne, sędzia przerwał mecz, a kibice i członkowie drużyn wstali z miejsc, by oddać hołd zaginionemu piłkarzowi Cardiff City.

Na telebimie pojawiło się zdjęcie Sali. Przez całą minutę wszyscy, którzy zjawili się na stadionie Stade de la Beaujoire w Nantes, oklaskiwali Argentyńczyka, a kibice śpiewali na jego cześć. Pod sam koniec hołdu widać jak łez nie może ukryć aktualny trener Nantes, Vahid Halilhodzić, który współpracował z Salą od października zeszłego roku.

- Nigdy nie zapomnimy tego numeru -> 9 - napisano na oficjalnym koncie na Twitterze Nantes. Pod wpisem umieszczono nagranie całej sytuacji:

Początkowo mecz FC Nantes - AS Saint-Etienne miał odbyć się w ostatnią sobotę, ale ze względu na zaginięcie Sali, został przełożony o 4 dni. Na rozgrzewkę piłkarze obu drużyn wybiegli w specjalnych koszulkach. Gospodarze mieli nadruki ze zdjęciem Sali i jego nazwiskiem na plecach. Z kolei goście przed spotkaniem założyli stroje z napisem "módlmy się za Salę".

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1, a po strzelonej bramce przez Nantes w 70. minucie, piłkarze znów złożyli hołd zaginionemu.

Przed wtorkowym spotkaniem pomiędzy Arsenalem i aktualnym klubem atakującego, Cardiff, gospodarze wpisali nazwisko Sali do protokołu meczowego. Wszystkie mecze Premier League poprzedziła również minuta ciszy.

Argentyński napastnik 19 stycznia podpisał 3,5-letnią umowę z Cardiff. Dwa dni później samolot, którym leciał z Francji na Wyspy Brytyjskie, zniknął z radarów nad kanałem La Manche. Poszukiwania trwają już ponad tydzień. Do tej pory Agencja Badania Wypadków Lotniczych poinformowała jedynie, że odnaleziono szczątki samolotu, pasujące do tego, którym leciał Sala.