Ligue 1: Lille OSC wyrasta na rewelację i próbuje gonić Paris Saint-Germain

Lille OSC wyrasta na głównego faworyta do wicemistrzostwa Francji, a może jeszcze nawet postraszyć Paris Saint-Germain. Drużyna Christophe'a Galtiera rozbiła u siebie OGC Nice aż 4:0.
Szymon Mierzyński
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Kevin Strootman (z prawej) oraz Da Conceicao Leao (z lewej)

Gospodarze otworzyli wynik już w 7. minucie po potężnym strzale z bliska Rafaela Leao. Jeszcze przed przerwą technicznym uderzeniem w długi róg podwyższył go Nicolas Pepe, zaś po zmianie stron Jonathan Bamba wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a na koniec Loic Remy trafił do siatki głową.

Lille zwyciężyło bardzo efektownie i ma teraz 46 pkt. - o sześć więcej niż Olympique Lyon i o dziesięć mniej niż liderujące Paris Saint-Germain.

Dogonienie mistrz kraju może być niemożliwe (zwłaszcza że rozegrał on aż trzy mecze mniej), ale 2. lokata na koniec sezonu i tak byłaby dla ekipy Christophe'a Galtiera ogromnym sukcesem.

->Szymon Mierzyński: Maurizio Sarri robi rewolucję w Chelsea, ale koszty mogą go pogrążyć (komentarz)

->Puchar Ligi Francuskiej: AS Monaco za burtą, koszmarny wieczór Kamila Glika

Lille OSC - OGC Nice 4:0 (2:0)
1:0 - Rafael Leao 7'
2:0 - Nicolas Pepe 37'
3:0 - Jonathan Bamba 75'
4:0 - Loic Remy 90+4'