Bundesliga: koncert Alfreda Finnbogasona, SC Freiburg uratował remis

W niedzielnych meczach 20. kolejki Bundesligi formą błysnął Alfred Finnbogason. Islandczyk skompletował hat-tricka, a jego FC Augsburg wygrało z 1.FSV Mainz 3:0. Sporo emocji dostarczyło spotkanie VfB Stuttgart z SC Freiburg.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy SC Freiburg Getty Images / Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images / Na zdjęciu: radość piłkarzy SC Freiburg
FC Augsburg odniosło ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie. Do triumfu nad 1.FSV Mainz poprowadził Alfred Finnbogason, który zdobył wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu. Pomogli mu w tym piłkarze klubu z Moguncji. Już w 8. minucie arbiter podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką, a jedenastkę na gola zamienił 30-letni Islandczyk.

Scenariusz powtórzył się w 34. minucie. Tym razem sytuację długo sprawdzano systemem VAR, ale arbiter ostatecznie wskazał na jedenasty metr. Finnbogason znów pokonał bramkarza. Islandczyk jeszcze przed przerwą mógł zdobyć trzecią bramkę, ale tym razem brakowało mu skuteczności. Hat-tricka skompletował w 54. minucie i ma na swoim koncie już 10 trafień w tym sezonie Bundesligi.

Sporo emocji dostarczyło starcie w Stuttgarcie, gdzie zmierzyły się drużyny walczące o utrzymanie: miejscowe VfB i SC Freiburg. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gości, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Janika Haberera. Gospodarze do wyrównania doprowadzili dopiero w 75. minucie po trafieniu Emiliano Insui.

W 83. minucie kibiców VfB w euforię wprawił Daniel Didavi, lecz miejscowym nie udało się utrzymać prowadzenia. W czwartej minucie doliczonego czasu gry remis dla SC Freiburg uratował Florian Niederlechner.