Liga Europy: Dynamo Kijów zremisowało na gorącym terenie z Olympiakosem Pireus, asysta Tomasza Kędziory

W swoim I oficjalnym meczu w 2019 roku ukraińskie Dynamo Kijów, z Tomaszem Kędziorą w składzie, zremisowało na wyjeździe z Olympiakosem Pireus 2:2 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Reprezentant Polski zaliczył w tym starciu asystę.

Tomasz Rosiński
Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora w barwach Dynama Kijów
Trudno było wskazać faworyta czwartkowej konfrontacji w Pireusie, a bukmacherzy więcej szans na zwycięstwo dawali Olympiakosowi. W wyjściowym składzie Dynama zgodnie z przewidywaniami znalazł się prawy polski obrońca Kędziora.

Rywalizacja świetnie rozpoczęła się dla podopiecznych Pedro Martinsa, którym pierwsza składna akcja przyniosła gola. W 9. minucie potyczki Kostas Fortounis zagrał piłkę na piąty metr od bramki gości do Ahmeda Hassana, który mocnym strzałem po długim rogu pokonał Denysa Bojko.

Chwilę później kijowianie powinni przegrywać 0:2. Fatalny błąd w defensywie popełnił Tomasz Kędziora, zaś do futbolówki dopadł Fortounis, który minął Bojko i...trafił tylko w boczną siatkę. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Niewykorzystana okazja zemściła się na greckiej drużynie, a za wcześniejszą pomyłkę zrehabilitował się Kędziora. W 28. minucie meczu reprezentant Polski płasko dośrodkował z prawej strony pola karnego, natomiast na futbolówkę nabiegł Witalij Bujalski i uderzeniem z pierwszej piłki doprowadził do remisu.

Zawodnicy Olympiakosu Pireus po straconym golu nie zwiesili głów i na ich odpowiedź nie trzeba było tak długo czekać. Sprawy w swoje ręce wziął Gil Dias, który przejął piłkę odbitą przez jednego z obrońców Dynama i popisał się pięknym strzałem z dystansu. Bojko był bez szans. Więcej bramek w pierwszej połowie zawodów już nie padło.

Po zmianie stron tempo gry spadło w porównaniu do I odsłony konfrontacji, a na boisku działo się niewiele. Nic sobie z tego nie robili przyjezdni, którzy cierpliwie czekali na swoją okazję do wyrównania i dopięli swego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Wówczas Wiktor Cyhankow zgrał piłkę głową do Benjamina Verbicia, a ten huknął po ziemi i zapewnił swojej ekipie cenny remis na gorącym terenie w Pireusie.